کد خبر: 12107 | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶:۳۴ - پنجشنبه ۱۲ شهر ۱۳۹۴ | ۲ نظر | |

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: قبول نداریم که ایرانی ها شاد نیستند

نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ضرورت افزایش آگاهی و دانش خانواده‌ها در زمینه عوارض مواد مخدر صنعتی نسبت به اعتیاد جوانان از طریق استشمام بوی “ماده مخدر گل” در محافل دانشجویی و مهمانی‌ها هشدار داد.

به گزار خبرگزاری خبرآنلاین حسین طلا گفت: در میان معضلات اجتماعی کشور مساله اعتیاد رتبه نخست را دارد و دغدغه بسیاری از مردم و مسئولان کشور به شمار می‌رود. 36 سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته است، اقدامات خوبی هم انجام شده اما هنوز به موفقیت قطعی نرسیده‌ایم.

نماینده مردم تهران افزود: آمار معتادان باعث نگرانی است. موضوع مواد مخدر صنعتی به مساله اعتیاد در کشور دامن زده و خانواده‌های زیادی را درگیر ساخته است.

وی به شیوه‌های اعتیاد جوانان اشاره کرد و گفت: در زمان کنونی بسیاری از افراد ناخودگاه معتاد شده و به دلیل عدم اطلاع از روان‌گردان‌ها به مصرف این مواد روی‌آورند. موادی که آثار اجتماعی و فردی مصرف آن چندین برابر نوع سنتی است و اعتیاد آن عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد. بنابراین افزایش آگاهی و دانش خانواده‌ها در این زمینه امری بسیار مهم و ضروری به شمارمی‌رود.

نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس از اعتیاد دانشجویان از طریق استشمام بوی مخدر گل خبر داد و گفت: جوانان در جلسات غیر دانشگاهی در محافلی دعوت به بوی گل شده که این گل آغشته به مواد مخدر است و فرد را ناخودآگاه درگیر اعتیاد می‌سازد. اعتیادی که با آگاهسازی می‌توان از آن پیشگیری کرد و باید نسبت به این مساله افراد دانش داشته باشند.

اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر

طلا گفت: تجربه نشان داده که هر زمان با چالش مواجه شده‌ایم حضور مردم برای حل مشکل چاره‌ساز بوده است، در زمان جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حضور یکپارچه مردم موفقیت را به همراه داشت و با ورود بسیج بر مشکلات بسیاری فائق آمدیم. بنابراین رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که توسط وزیر کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شده است نیزموفقیت بزرگی را در عرصه مبارزه با مواد مخدر به وجود خواهد آورد.

نماینده مردم تهران با اشاره به وجود 15 هزار معتاد متجاهر در تهران عنوان داشت: در حال حاضر برای جمع آوری و درمان این افراد با دستگاه‌ها دچار مشکل هستیم و باید علاوه بر تلاش و همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌ها از وجود سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه بیشتر بهره‌مند شد.

 

شادی در خانواده ایرانی وجود دارد

نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد ار تباط کمبود شادی با اعتیاد گفت: برخی منظور از شادی را بی بند و باری می‌دانند که ما این مساله را نمی‌پذیریم. حتی کشورهایی که این مسیر را برای کسب شادی طی کرده‌اند درصدد بازگشت بوده چراکه از مسیر خانواده دور و پایه‌های خانواده با بند و باری متزلزل شده است.

طلا با تاکید بر اینکه شادی غیر از بی‌بند و باری جای مخالفت ندارد، افزود: در حال حاضر شادی در جامعه وجود دارد و افراد خانواده از در کنار هم بودن لذت می‌برند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: قبول نداریم که ایرانی ها شاد نیستند " ارسال شده است.

 1. در صحبتهای این آقا رگه ای از عقلانیت و تجربه مدیریتی دیده نمی شود. دیدگاههای عوامگرایانه ایشان نه به درد کشور که شاید کارگشای مشکلات شخصی خود شود.
  ورود بسیج گونه برای رویارویی با معضلات اعتیاد همان اندازه موثر است که درمان سرطان با فال و دعانویسی !!!

 2. عیسی نیک بخت :

  سلام
  آقای طلا تو هیچی از جامعه نمیدونی. هیچییییییییییییییییییییییییییییییی
  پاسخ علمی دادن و اوردن مستندات و دایکیومنت برای افرادی مثل شما آب در هاون کوبیدنه .
  اگه سند و مدرک داری رو کن ما هم ببینیم در غیر اینصورت این چرندیاتتو واسه دوستات و …

ارسال نظر


آخرین موضوعات