کد خبر: 12254 | تاریخ انتشار: ۹:۵۲:۲۴ - سه شنبه ۲۶ آبا ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

بهزیستی 150 مسئولیت در قبال آسیب های اجتماعی دارد

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین لرستان،اسداله حیدری در حاشیه آیین تکریم و معارفه روسای بهزیستی شهرستان خرم آباد گفت: لرستان به عنوان یک استان سنتی که در حال توسعه و مدرنیته شدن است با چالشهای جدی اجتماعی مواجه بوده و شهر خرم آباد به عنوان مرکز استان از این قاعده مستثنی نیست و این آسیبها در خرم آباد و استان در حال گسترش است.

مدیر کل بهزیستی لرستان فقر، تورم، سکونتگاه‌های غیر رسمی، حاشیه نشینی، بیکاری جوانان تحصیل کرده، کودکان خیابانی و کودکان کار را از معضلات مهم اجتماعی برشمرد و افزود: بهزیستی با شرح و وظایف مفصل و با بیش از ۱۵۰ مسئولیت در قبال مسائل اجتماعی یک نهاد کاملاً تخصصی و شاید تنها نهاد تخصصی متولی آسیبهای اجتماعی باشد.

حیدری اظهار کرد: طبیعتاٌ این سازمان، زمانی می تواند موفق باشد که علاوه بر تنگناهای مالی و اعتباری از سرمایه انسانی متعهد و متخصص برخوردار باشد و خوشبختانه بهزیستی لرستان دارای نیروهای توانمند، متعهد و متخصصی است که سالیان سال در امر خدمت رسانی به جامعه هدف متحمل زحمات زیادی شده اند.15-11-16-23175444

وی افزود: در سالهای گذشته بهزیستی خرم آباد در سایه فعالیتهای ستادی به خوبی ایفای نقش نکرده و از نظر تشکیلاتی استقرار پیدا نکرده بود و ما می خواهیم اداره بهزیستی خرم آباد را مستقل و قدرتمند کرده و مسئولیتها ،شرح وظایف آن را از ستاد بهزیستی تفکیک و با تمام توان این اداره را تقویت و پشتیبانی کنیم.

مدیر کل بهزیستی لرستان در پایان از زحمات و خدمات دو ساله پریوش بیرانوند تقدیر و برای حجت حق نظری رییس جدید بهزیستی خرم آباد آرزوی موفقیت کرد.

نادر قربانی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز بهزیستی را بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن تعبیر کرد و افزود: ۸۰ درصد این وظایف خطیر به بهزیستی محول شده که برای این سازمان کار بسیار دشوار و پر مسئولیتی است.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان انتظارات خود را از بهزیستی توانمند سازی و کرامت بخشی آحاد جامعه، گسترش مشارکتهای مردمی، ارتقای سلامت روانی اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده و گسترش خدمات اورژانس اجتماعی، کلینیکهای مددکاری؛ مراکزمشاوره حضوری و صدای مشاور پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی فردی و اجتماعی مددجویان برشمرد

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات