کد خبر: 1247 | تاریخ انتشار: ۱:۰۱:۴۹ - چهارشنبه ۵ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

بازنگری آئین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی

مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی از بازنگری آئین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: برخی از موانع و مشکلات در زمینه ساماندهی و حمایت از کودکان خیابانی در آیین نامه جدید بر طرف شده است

سید حسن موسوی چلک، با اشاره به اینکه آئین‌نامه کودکان از سال 87 در شورای عالی اداری مصوب شد، اظهار داشت: در این آئین‌نامه افراد بی‌خانمان ، متکدی و حتی خبایانی در قالب یک طرح وجود داشتند و هیچ تکفیکی در این زمینه موجود نداشت.

وی تصریح کرد: در آئین‌نامه سال 87 افراد زیر 18 سال و بالای 18 سال تقسیم‌بندی شدند به طوریکه افراد زیر 18 سال در قالب کودکان خیابانی و افراد بالای 18 سال در قالب افراد متکدی و بی‌خانمان ساماندهی شدند.

موسوی ادامه داد: از سال 87 وظایف هر دستگاه برای حمایت از کودکان خیابانی و متکدیان مشخص شد اما این همکاری‌ها بیشتر به صورت سلیقه‌ای و مقطعی بود.

مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: در سال 84 هیئت وزیران آئین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی را تصویب کرد و در این آئین‌نامه به طور دقیق بر انجام وظایف دستگا‌ه‌ها تأکید شد.

وی اضافه کرد: در آئین‌نامه‌ای که در سال 84 در حمایت از کودکان خیابانی تصویب شد دستگاه‌هایی از جمله وزارت رفاه، بهزیستی، شهرداری، وزارت کشور، نیروی  انتظامی، قوه قضائیه، فنی و حرفه‌ای، بیمه خدمات درمانی، کمیته امداد، بیمه تأمین اجتماعی، دانشکده علوم پزشکی، سازمان زندان‌ها، مشارکت داشتند.

موسوی اضافه کرد: طی 2- 3هفته گذشته و با حضور سازمان‌های غیر دولتی و دولتی به طور جدی به بازنگری آئین‌نامه کودکان خیابانی تأکید شده است.

مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی بیان داشت: تا پایان سال جاری آئین‌نامه کودکان خیابانی مجددا بازنگری و برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال خواهد شد.

وی تأکید کرد: در بحث جمع‌آوری و ساماندهی کودکان خیابانی دستگاه‌هایی از جمله بهزیستی و شهرداری و در صورت نیاز نیروی انتظامی مسئول هستند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات