کد خبر: 12757 | تاریخ انتشار: ۱:۰۰:۰۵ - جمعه ۹ بهم ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

بیانیه اختتامیه همایش ملی پلیس؛ همزمان با دومین روز از همایش ملی پلیس، روانشناسی و مشاوره

8b2f8798-58c3-46bb-8bf5-303a46d6c9b7همزمان با دومین روز از همایش ملی پلیس، روانشناسی و مشاوره، سردار سید احمدیان معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا بیانیه اختتامیه همایش ملی پلیس را قرائت کرد.

همزمان با دومین روز از همایش ملی پلیس، روانشناسی و مشاوره، سردار سید احمدیان معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا بیانیه اختتامیه همایش ملی پلیس را قرائت کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است …

با سلام و درود بر روح پرفتوح بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان معظم و جاودان نیروی انتظامی و با آرزوی سلامتی، توفیق و نصرت برای فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی).

امروز پس از ماه ها تلاش مستمر همکاران عزیز نیروی انتظامی و دانشمندان گرانقدر روانشناسی و مشاوره، اولین همایش ملی دو روزه پلیس، روان شناسی و مشاوره به ثمر نشست.

فارغ از فراز و و فرودها، اهداف و دغدغه هایمان را همچون نقشه راهی در نظر می گیریم تا ما را به آینده ای پربارتر و روشن تر رهنمون سازد.

این بیانیه با همفکری هیئت رئیسه همایش، اعضای محترم کمیته علمی و دانشمندان حوزه روانشناسی بر 9 بند مورد تصویب قرار گرفت.

امید است در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب جهت بهبود و ارتقای کیفیت عملکرد نیروی انتظامی و تحقق چشم انداز پلیس که از تدابیر فرمانده ناجا است گام های استواری را برداریم.

پیامد ویژه این همایش ملی علاوه بر برپایی، سخنرانی ها، برگزاری کارگاه ها و ارائه مقالات علمی به دو راهبرد، ایجاد مفاهیم نظری (روانشناسی انتظامی) با تصویب کمیسیون تخصصی آن در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و تشکیل انجمن روانشناسی انتظامی منتج گردید که اهمیت آن نیز در بیانیه تأکید شده است.

در همین خصوص بیانیه نهایی اولین همایش ملی پلیس، روانشناسی و مشاوره مشتمل بر رسالت و اهداف آن به شرح ذیل ارائه می شود.

1- مفهوم سازی علمی در زمینه دانش روان شناسی انتظامی و گسترش آن از طریق برپایی همایش های مستمر، کرسی های نظریه پردازی مرتبط و منطبق بودن این دانش با الگوهای فرهنگی و بومی.

2- بهره گیری از توان مشارکت تمامی روانشناسان و مشاوران در راستای تأسیس انجمن روانشناسی انتظامی جهت انسجام بخشی و ارتقای سطح فعالیت های علمی، پژوهشی، کاربردی و حرفه ای، روانشناختی و مشاوره ای در یک نهاد متمرکز

3- گسترش، توسعه و ارتقاء کمی و کیفی خدمات مشاوره ای روانشناختی و مددکاری برای کارکنان ناجا.

4- تدوین برنامه های هوشمند، پایش میزان سطح سلامت روانشناختی کارکنان خدمتگزار، خانواده های محترم و معزز ایشان جهت افزایش بهره وری های فردی و سازمانی.

5- برنامه ریزی و ایجاد پارک های علم و فناوری با رویکرد روان شناختی انتظامی.

6- تأکید بر نقش موثر و مهم روانشناختی انتظامی در بهبود و ارتقاء کارآیی و مأموریت های تخصصی در مراکز دانشگاهی، آموزشی و پژوهشی نیروی انتظامی و تشکیل کمیته های تخصصی مانند روانشناختی جنایی، ترافیک، اعتیاد، خانواده کارکنان و بازنگری در فرآیندهای موجود با تأکید بر مسایلی چون سلامت رانندگان که مستقیما با نیروی انسانی و هزینه های مادی و معنوی فراوان در ارتباط هستند.

7- ایجاد مرکز رصد سطح امنیت روانی – اجتماعی کارکنان و خانواده های محترم ناجا.

8- بسترسازی الزامات و امکانات ساخت و تولید تجهیزات حرفه ای و کاربردی در حوزه روانشناختی انتظامی.

9- تشکیل دبیرخانه دایمی همایش جهت پیگیری مستمر و پایش پیشرفت در مسیر میل به اهداف مدنظر.

امید است این همایش آغاز حرکتی نوین در راستای نهادینه سازی روانشناسی انتظامی باشد.

والسلام علی من اتبع الهدی …

منبع: پایگاه خبری پلیس

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات