کد خبر: 1283 | تاریخ انتشار: ۲:۲۴:۴۴ - یکشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

ایجاد ۴ رشته دکترای اعتیاد، ژنتیک، توانبخشی اعصاب کودکان و سلامت اجتماعی

معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خبر داد
ایجاد ۴ رشته دکترای اعتیاد، ژنتیک، توانبخشی اعصاب کودکان و سلامت اجتماعی

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از راه‌اندازی 4 رشته دکترای بر پایه تحقیقات در رشته های اعتیاد، ژنتیک، توانبخشی اعصاب کودکان و سلامت اجتماعی در این دانشگاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: ایجاد ۴ رشته دکترای اعتیاد، ژنتیک، توانبخشی اعصاب کودکان و سلامت اجتماعی

سید علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد بازنگری در رشته‌های موجود دانشگاه‌ها اظهار داشت: بر اساس برنامه استراتژیک که از 2 سال پیش برای دانشگاه پیش‌بینی کردیم برخی دوره‌های مورد نیاز کشور که در برنامه کلان هم دیده شده تدوین شده و حتی در آینده نزدیک آنها را راه‌اندازی می‌کنیم.

وی افزود: برای نخستین بار از 2 سال پیش طراحی دوره دکترای مشاوره توانبخشی را شروع کردیم و طی مراحل قانونی در شورای گسترش وزارت بهداشت از بهمن امسال نخستین دوره تخصصی را شروع می‌کنیم و 2 نفر را جذب خواهیم کرد و برای سال آتی ظرفیت را به 4 نفر می‌رسانیم.

حسینی در مورد رشته های دکترا بر پایه تحقیقات(phd by research) در این دانشگاه گفت: از امسال 4 رشته دکترای بر پایه تحقیقات راه‌اندازی کردیم که دکترای SDH یا عوامل تعیین کننده سلامت اجتماعی، دکترای تخصصی توانبخشی اعصاب کودکان، اعتیاد و ژنتیک از مجموعه 4 رشته‌ای هستند که توانستیم مجوز آنها را بگیریم.

وی افزود: اکنون در حال طراحی برنامه‌های دوره توانبخشی کم بینایان و نابینایان یا توانبخشی دست در مقطع کارشناسی ارشد هستیم که امیدواریم تا یک سال آینده مراحل آن طی شود تا آن را به سرانجام برسانیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: بازنگری برنامه‌ها را شروع کرده‌ایم و دوره کارشناسی ارشد پروتز تمام شده و رشته مددکاری را هم پیش‌بینی کردیم و کارشناسی کار درمانی را از سال 91 بازنگری کرده و اجرایی می‌کنیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات