کد خبر: 13035 | تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶:۰۸ - پنجشنبه ۲۷ اسف ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

برگزاری دومین کمپین پیشگیری اجتماعی از تصادفات رانندگی

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از برگزاری دومین کمپین پیشگیری اجتماعی از تصادفات رانندگی خبر داد. سید حسن موسوی چلک اظهار کرد: سفر علی‌رغم ویژگی‌های بسیار زیادی که دارد، اگر به الزامات آن توجه نشود، می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند که ازجمله آنها می‌توان به فوتی‌ها و معلولیت‌های ناشی از تصادفات اشاره کرد.

وی گفت: تعاملی در آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات نشان می‌دهد که در سال گذشته حدود 17 هزار نفر فوت کردند. به عبارت دیگر هر روز 50 نفر و هر ساعت بیش از 2 نفر جان خود را از دست می‌دهند و به تناسب آن برخی آمارها نشان می‌دهد که بین 8 تا 10 برابر فوتی‌ها بر اثر تصادفات دچار معلولیت می‌شوند.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ادامه داد: آمارهای کشور نشان می‌دهد که سومین عامل تصادفات و زنان سرپرست خانوار ناشی از تصادفات رانندگی است و بیش از نیمی از معلولان ضایعه نخاعی نیز به دلیل تصادفات دچار معلولیت شده‌اند.
موسوی چلک اضافه کرد: هزینه‌های مادی و معنوی ناشی از تصادفات برای خانواده‌ها و دولت بسیار سنگین است. گاهی مواقع وقوع یک تصادف و تأمین هزینه‌های ناشی از آن ازجمله پرداخت دیه، درمان و توانبخشی و… زندگی افراد را فلج می‌کند.
وی گفت: فشارهای روانی ناشی از تصادفات بسیار نگران‌کننده است.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه تأکید کرد: سه مؤلفه انسان، راه و خودرو در تصادفات تأثیرگذاری بیش‌تری دارد. در این میان این عوامل اجرای برنامه‌های پیشگیری اجتماعی و آگاه‌سازی می‌تواند تأثیر به‌سزایی در کاهش تصادفات داشته باشد.
موسوی چلک اظهار کرد: به همین منظور انجمن مددکاران اجتماعی ایران، به مناسبت روز جهانی مددکاران اجتماعی، سومین کمپین پیشگیری اجتماعی از تصادفات را از امروز آغاز کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا طی چند سال اخیر، این انجمن اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی به منظور توجه به ابعاد اجتماعی مدیریت ترافیک نموده است و دوره آموزش تربیت مربی پیشگیری اجتماعی و تصادفات را با همکاری دانشگاه لایپزیک آلمان برگزار کرده است.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در پایان گفت: امیدواریم مهربانی و گذشت و احترام به قانون را در سفر نوروزی 95، بیش از گذشته سرلوحه رفتار ترافیکی‌مان قرار دهیم و فراموش نکنیم جاده همیشه تسلیم راننده خوب است.

منبع: فارس

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات