کد خبر: 1337 | تاریخ انتشار: ۲:۲۹:۳۱ - جمعه ۷ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

قضات حکم به عقد یک زن برای دو مرد دادند!!

طی حکمی خلاف شرع؛

قضات حکم به عقد یک زن برای دو مرد دادند!!
مسئولان ولایت بلخ هم صدا با مردم می گویند این حکم بر خلاف شرع بوده و خواستار پاسخ گویی مسئولان قضایی این ولایت شدند.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، صدها نفر از مردم بلخ در افغانستان در اعتراض به حکم قضات این ولایت مبنی بر عقد همزمان یک زن برای دو مرد، اعتراض کردند. تلویزیون “نور افغانستان” گزارش داد که مردم معترض می گویند: دادگاه بدوی ولایت بلخ زنی را پس از طلاق و ازدواج مجدد با مردی دیگر پس از یک سال بدون طلاق گرفتن از شوهر دوم ، دوباره به عقد شوهر اولش درآورده است.
مسئولان ولایت بلخ هم صدا با مردم می گویند این حکم بر خلاف شرع بوده و خواستار پاسخ گویی مسئولان قضایی این ولایت شدند.
بر اساس این گزارش قاضی فضل الرحمن فضلی، رئیس دادگاه تجدید نظر ولایت بلخ با رد گفته های معترضین گفته است به دلیل اینکه طلاق اولی بدون سند قانونی صورت گرفته است ، دادگاه حکم داد تا این زن به شوهر اولش ( محمد رسول ) برگردد.
در مقابل اعضای شورا علمای منطقه مارمل در ولایت بلخ ادعا دارند که محمد رسول خانمش را در حضور نمایندگان شورای علمای این منطقه طلاق داده است و یک سال پس از آن این خانم به عقد نکاح شخص دیگری به نام سیف الدین درآمده است.
اما اکنون دادگاه بدوی منطقه مارمل این زن را به کمک شماری از اهالی منطقه دوباره به خانه شوهر دومش بر گردانده است.‏این در حالی است که معترضین پس از راهپیمایی خواهان بر کناری رئیس دادگاه تجدید نظر ولایت بلخ شده و با صدور بیانیه ای هشدار دادند که اگر به این معضل رسیدگی نشود، آنها به اعتراضات خود به طور گسترده تر ادامه خواهند داد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات