کد خبر: 13382 | تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱:۵۷ - دوشنبه ۲۷ ارد ۱۳۹۵ | ۵ نظر | |

ایرانی ها پرخاشگر شده اند- سیدحسن موسوی چلک

IMG_34181-546x365رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به تغییر شاخص های سلامت اجتماعی در کشور گفت: یکی از مواردی که در سلامت اجتماعی کشور از اهمیت برخوردار است، مساله شادی و نشاط در کشور است که متأسفانه در این زمینه وضعیت مطلوبی در جامعه نداریم.

به گزارش سایت تخصصی مددکاران اجتماعی ایران به نقل از پانا؛ حسن موسوی چلک با بیان اینکه سلامت اجتماعی در کشور تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، اظهار داشت: از آنجا که مساله سلامت اجتماعی در کشور در حال تغییر است بنابراین باید سایست گذاری در این بخش نیز تغییر کند.

رئیس انجمن مددکاری ایران افزود: کنترل آسیب های اجتماعی در سلامت اجتماعی کشور بسیار اهمیت دارد بنابراین کاهش فساد و انواع آسیب های اجتماعی نیازمند اجرای قوانین، همکاری بین بخشی و آموزش صحیح مهارت های فردی، خانوادگی و اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در سلامت اجتماعی کشور از اهمیت برخوردار است، مساله شادی و نشاط در کشور است که متأسفانه در این زمینه وضعیت مطلوبی در جامعه نداریم و نشاط اجتماعی کاهش یافته است.

افزایش پرخاشگری در جامعه

موسوی چلک با اشاره به افزایش پرخاشگری در کشور گفت: متأسفانه در پرونده های قضائی می بینیم که حدود 25 درصد مردم با کوچک ترین حرف و ناراحتی نسبت به هم پرخاشگری می کنند که این مساله اصلا زیبنده جامعه نیست.

رئیس انجمن مددکاری ایران با تأکید بر اینکه شاخص های سلامت اجتماعی باید توسعه یابد، گفت: برنامه های پیشگیرانه در حوزه آسیب های اجتماعی باید دنبال شود.

بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور به صورت کلی در ایران هر ساعت حدود 66 نفر با هم درگیر شده که این درگیری منجر به جرح می شود.

آمارهای پزشکی قانونی می گوید تنها در سال گذشته 590 هزار شهروند به دلیل ضرب و جرح در نزاع راهی پزشکی قانونی شدند و این آمار بسیار نگران کننده است و باید برای پیشگیری از وقوع اینگونه جرائم اقدام صحیح انجام داد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۵ دیدگاه مطلب براي " ایرانی ها پرخاشگر شده اند- سیدحسن موسوی چلک " ارسال شده است.

 1. احمد :

  یکی از دلایل مهم نشاط وشادی کشورها را میزان حمایت اجتماعی ان کشور از شهروندان خودش می دانند هرچه میزان حمایت اجتماعی وخدمات اجتماعی در ان کشور از شهروندان بیشتر باشد میزان نشاط شهروندان ان کشور هم بالاست نیوزنلند از کشور های شاد دنیا ست که میزان حمایت اجتماعی از شهروندان بالاست هرگونه سهل انگاری و ندیده انگاشتن شهروندان در مسایل اجتماعی موجب کاهش شادی و پرخاشگری در جامعه می گردد .

 2. کامبیز عوض زاده :

  با عرض سلام خدمت همه دوستان ببخشید که مدت یکسال غیبت داشتم، استاد بزرگوار حتما اگر کتاب نظریه های مددکاری اینجانب و چند کتاب دیگر منحصر بفرد اینجانب در صورت برآورده شده درخواست های اینجانب به چاپ رسید حتما در قسمت – روانشناسی – به این امر اشاره نموده که چرا و قسمت جامعه شناسی اشاره شده که چرا رفتارها به انحراف و پرخاشگری کشیده خواهد گردید. و البته این کتابها بگونه ای طراحی و تدوین شده که در اینده نچندان دور در چند کشور دیگر بچاپ و جزء منابع تخصصی در دانشگاهها انها تدریس خواهد شد، البته در ایران بنده خانمی را میشناسم که چند سال رییس دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی ………بود بنام ………….. که کتانهای زیادی از جمله کتابی تحت عنوان چگونگی زیر اب زدن متخصصین مددکاری . ببخشید غیبت اینجانب به مدت پنج سال از این لحظه شروع گردید.

 3. احمد :

  سلام جناب اقای دکتر عوض زاده خیلی خوش امدید منتظر شما ونظرات شما هستیم .

 4. وحیده :

  با این اوضاع ففر و بیکاری عدم ازدواج میخایی قهقهه بزنیم خون گریه میکنیم

 5. ش :

  جوان بدبخت چه امیدی داره نه کار نه ازدواج نه پول اعصابی شدیم

ارسال نظر


آخرین موضوعات