کد خبر: 13409 | تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰:۳۴ - پنجشنبه ۳۰ ارد ۱۳۹۵ | ۳ نظر | |

در صورت واگذاری اورژانس اجتماعی به بخش خصوص؛ کلینیک های مددکاری اجتماعی بهترین گزینه اند

دکتر اسدبیگیدر پی درج خبر واگذاری اورژانس اجتماعی به بخش خصوصی دکتر «حسین اسد بیگی» رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی به «ایران» گفت: اورژانس اجتماعی کشور به دلیل داشتن فعالیت‌های حساس و مرتبط بودن آن با آسیب‌های اجتماعی براحتی قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست و این اقدام مستلزم کار کارشناسی دقیق و تخصصی است. وی افزود: انتشار خبر واگذاری اورژانس اجتماعی موجب نگرانی کارشناسان این حوزه شد در حالی که هنوز تصمیم نهایی برای واگذاری آن گرفته نشده است. وی در‌باره اینکه در صورت واگذاری اورژانس به بخش خصوصی خللی در فعالیت آن وارد نخواهد شد، تصریح کرد: در گذشته در خصوص واگذاری بخش‌هایی از سازمان بهزیستی به بخش خصوصی همواره این نگرانی وجود داشت که اختلالاتی در نحوه کار به وجود آید در حالی که این‌گونه نبوده و در برخی فعالیت‌ها وضعیت مددجویان بهتر از گذشته شده است مثلاً با واگذاری مراکز شبانه روزی شبه خانواده به خانه‌های کودکان و نوجوانان، کیفیت خدمات‌رسانی ارتقا پیدا کرد. وی گفت: اگر قرار باشد اورژانس اجتماعی واگذار شود بهترین گزینه برای آن واگذاری به کلینیک‌های مددکاری است، البته با واگذاری نقش نظارتی بهزیستی بسیار برجسته تر خواهد شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ دیدگاه مطلب براي " در صورت واگذاری اورژانس اجتماعی به بخش خصوص؛ کلینیک های مددکاری اجتماعی بهترین گزینه اند " ارسال شده است.

 1. mahsa :

  مواردی که ایشان در این مصاحبه مطرح کردند بیشتر جنبه دلداری دادن به نیروهای اورژانس اجتماعی را دارد (که خود را نیروهای رسمی سازمان بهزیستی می دانند و برایشان سخت است مجددا تحت نظارت یک بخش خصوصی فعالیت داشته باشند) و هیچ ربطی به اصل موضوع ندارد، برای هر کارشناس آگاهی مبرهن و واضح است که هرگونه واگذاری نیاز به کارشناسی های مقتضی دارد و نکته مهم بعدی زشت بودن این قضیه است که معاونت سازمان به وضوح بر این موضوع واگذاری تأکید دارند و این واگذاری را بطور کامل در دو سال در پیش رو قطعی اعلام می کنند و به موازات این مبحث رئیس فوریت های اجتماعی که ایشان باشند به این شکل مبهم اظهارات عجیب و غیرحرفه ای دارند.

 2. آفتاب :

  با کامنت بالا موافقم و این مصاحبه اظهارنظر سازمانی خاصی محسوب نمیشود و صرفا تعدیل کننده احساسی نیروهای هر دو بخش دولتی و خصوصی تلقی میشود و بهتر است اینگونه با مهمترین مباحث تخصصی اجتماع محور بازی رسانه ای نکنیم. در پایان خواهشمندم اگه حرفی نداریم مجبور نیستیم مصاحبه کنیم و همچنین موضوع مصاحبه به خبرنگاران پیشنهاد ندهیم!

 3. سمیرا :

  من یک سوال دیگر برام پیش آمد که فکر می کنم برای شما هم جالب باشد:
  ایشان از یک طرف میفرمایند ۱- براحتی قابل واگذاری نیست و به عبارتی میفرمایند (هیچ چیزی مشخص و قطعی نیست) و از طرف دیگر می آیند یک نوع از مراکز خصوصی را جهت این واگذاری تحت عنوان (کلینیک های مددکاری اجتماعی) را پیشنهاد می دهند!!!

  در تأیید سایر ابهامات وارده بر این مصاحبه. با تشکر

ارسال نظر


آخرین موضوعات