کد خبر: 13504 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷:۰۸ - سه شنبه ۱۱ خرد ۱۳۹۵ | ۱ نظر | |

مروری بر پیشینه طرح سازمان نظام مددکاری اجتماعی در مجلس

مروری بر پیشینه طرح تأسیس سازمان نظام مددکاری اجتماعی جمهوری اسلامی ایران

سایت تخصصی مددکاران اجتماعی-با آغاز بکار دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و راهیابی تعدادی از متخصصین علوم اجتماعی به مجلس، از جمله راهیابی خانم سکینه الماسی مددکار اجتماعی ، امیدها را بار دیگر به اردوگاه مددکاران اجتماعی بازگردانیده است. اساتید و دست اندرکاران مددکاری اجتماعی در کشور همچنین مسئولین انجمنها و کانونهای صنفی مددکاری به تکاپو افتادند تا از این فرصت به نفع مددکاران اجتماعی استفاده نمایند. همچنین بحث اصلی این روزهای مددکاران اجتماعی در شبکه های اجتماعی و مجازی بیشتر به همین موضوع اختصاص دارد.ما نیز این فرصت را غنیمت دانستیم تا مروری مختصر بر پیشینه طرح تاسیس نظام مددکاری اجتماعی در مجلس  داشته باشیم.

1390/10/7 -با همت جامعه مددکاری اجتماعی  کشور خصوصا تلاش بی وقفه آقای موسوی چلک طرح تاسیس سازمان نظام مددکاری اجتماعی جمهوری اسلامی ایران  در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. این طرح در هفتم دی ماه سال نود  به صورت عادی تقدیم هیئت رئیسه شده و اعلام وصول شده است.(خبرگزاریهای تابناک و خانه ملت). و بدین ترتیب طرح تاسیس سازمان نظام مددکاری اجتماعی در مجلس  رسماً کلید خورد. کمسیونهای تخصصی رسیدگی به این طرح، کمسیون اصلی   اجتماعی و کمسیونهای فرعی ، برنامه و بودجه و محاسبات ، فرهنگی ، آموزش و تحقیقات، بهداشت و درمان  بودند.

این طرح  پس از جند روز در کمیسیون بهداشت و درمان  مطرح و به کمسیون اجتماعی ارجاع داده شد.

1390/10/27 -درجلسه روزسه شنبه ۲۷ دی ماه سال 1390 نمایندگان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، پس از بحث و تبادل نظر، رای مخالف به اجرایی شدن  طرح تاسیس سازمان مددکاری اجتماعی ایران دادند. و دلیل اصلی این مخالفت وجود طرحی ناتمام تحت عنوان طرح ناظر بود.و طرح پس از رد در کمسیون اجتماعی به کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شد.(خبرگزاری خانه ملت).145532_410

1390/11/16، طرح تأسیس سازمان نظام مددکاری اجتماعی جمهوری اسلامی به همراه طرح تأسیس سازمان ملی استاندارد ایران، در نشست روز ( یکشنبه ۱۶ بهمن ) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بررسی قرار گرفت. و به همان دلیل کمسیون اجتماعی (طرح ناظر )مسکوت ماند. و به نظر می رسد تا مشخص نشدن تکلیف طرح ناظر ، عملا طرح تاسیس سازمان نظام مددکاری اجتماعی ایران در مجلس،  همچنان به بن بست خواهد خورد(خبرگزاری خانه ملت).

طرح ناظر طرحی است که کلیات و چارچوب نحوه فعالیت تشکلهای صنفی ،حرفه ای  و مردم نهاد و نیز نحوه نظارت بر آنها  در این طرح دیده شده است. همکاران در حال تهیه گزارشی در مورد طرح ناظر هستند که به محض تکمیل ، در همین وب سایت به نمایش در خواهد آمد. شایان ذکر است ،آقای موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی نیز تلاشها و همکاریهای زیادی در جهت تدوین و نگارش اساسنامه و متن اصلی طرح ناظر داشته اند و دارند.

 

هرگونه کپی برداری صرفاً با ذکر منبع

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " مروری بر پیشینه طرح سازمان نظام مددکاری اجتماعی در مجلس " ارسال شده است.

  1. حسین :

    وقتی خانم الماسی شعر رنگین کمان را در مجلس خواند وخوب موجب خنده جناب ریس شد جای تعجب نبود و نیست شاید خود خانم نماینده نمی دانست شعری که خوانده می تواند چه مفهومی داشته باشد این شعر از زبان کودکان بود برای کودکان بود وتلنگری به نمایندگان مجلس وصحنه قانون گذاری که شما فقط نماینده بزرگ سا لان ومنافع خود نیستید شما نماینده وتعین کننده اینده کودکان این سرزمین نیز هستید کودکان حمایت قاتونی می خواهند کودکان همه ی خوشبختی خانواده ویک سرزمین هستند برای اینان وبه یاد اینان شعر کودکی بسیار بجا بود خنده برای چه . کودکان زیادی دراین مملکت بدلیل بی قانونی ضربات واسیبهای زیادی می بینند کودک ازاری ، کارتن خوابی تکدی گری وهرچند گاه صدایش گوش همه را ازار می دهد ودلها را بدرد می اورد گویی هیچ نماینده ای این صدا را نمی شنود تا کاری کند دنیای کودکان چقدر مظلوم ودنیای بزرگ سالان چقدر بیرحم .خداکند روزی این صدا وگوش شنوا پیدا بشود .

ارسال نظر


آخرین موضوعات