کد خبر: 13717 | تاریخ انتشار: ۱۸:۵۴:۰۶ - یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

بیش از 10 هزار مددکار اجتماعی در کشور داریم/ اکنون بیش از 360 کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور فعال است.

به گزارش ایرنا، محمود عباسی روز یکشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرج افزود: موضوع مددکاری اجتماعی یک ظرفیت قوی برای مدیریت آسیب های اجتماعی است و دراین زمینه بیش از 10 هزار مددکار اجتماعی در کشور داریم.
وی یادآور شد: اکنون بیش از 360 کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور فعال است.
عباسی ادامه داد: حوزه آسیب شناسی و مسائل اجتماعی آموزشی در کشور به فعالیت بیشتری نیاز دارد و در این زمینه باید متناسب با نیازهای واقعی گام برداریم.
وی اظهارداشت: یکی از آسیب های اجتماعی، برخی مفاسد اقتصادی است که به واکاوی نیاز دارد.
عباسی با اشاره به موضوع فیش های حقوقی بالا در کشور گفت: این امر نشان می دهد که باید هر چیزی در جایگاه خودش قرار گیرد؛ در بخش های اجرایی نشدن قانون، اخلاق گریزی و قانون گریزی همه باید به صحنه بیایند تا قانون اجرا شود.
معاون حقوق بشر وزارت دادگستری اظهار داشت: در حوزه آسیب های اجتماعی، مشکلات جوانان، حاشیه های شهرها و گسترش فقر باید براساس طرح های نو به رفع کاستی ها پرداخت.82135403-70839884
عباسی گفت: در این زمینه همکاری تمام بخش ها از جمله شوراهای اسلامی ضروری است.
وی ادامه داد: استفاده از راهکارهای علمی منطبق با آموزه های دینی و قوانین و مقررات و همکاری تشکل های مردم نهاد نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
عباسی اظهار داشت: یکی از نکات اساسی و محوری برای رفع مشکلات و آسیب ها، بهره گیری از مشاوره حقوقی و روانشناختی است.
معاون حقوق بشر وزارت دادگستری همچنین با بیان اینکه نظام اسلامی براساس توجه به حقوق بشر شکل گرفته، گفت: پرداختن به موضوع حقوق بشر همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و تمدن و آموزه های دینی نیز مبتنی بر حقوق شهروندی و حقوق بشر است.
معاون حقوق بشر وزارت دادگستری اظهار داشت:غربی ها بارها اعلام کردند که بعد از برجام دنبال حقوق بشر و مسائل دیگر هستند که باید با قوت و قدرت در صحنه حاضر شویم و مباحث و موضوعات حقوق بشر را پیگیری کنیم.
عباسی گفت: حقوق بشر و حقوق شهروندی یک بنیان مرصوص در سیاست های کلی نظام دارد و در برنامه های توسعه ای کشور مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: به طور اساسی، منشور حقوق شهروندی به تازگی با دستور رئیس جمهوری آماده شده که ابلاغ می شود و در اختیار مردم ایران قرار می گیرد.
عباسی بیان کرد: حقوق شهروندی بسته سفارش شده از غرب و کشورهای دیگر نیست بلکه همین اقداماتی است که اکنون در بخش های مختلف از جمله شوراها ، شهرداری ها و وزارتخانه ها انجام می شود.
وی گفت: باید بخشی ازمباحث اجتماعی را از طریق نهادهای مدنی مانند شوراهای اسلامی و سازمان های مردم نهاد پیش برد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات