کد خبر: 13794 | تاریخ انتشار: ۲:۴۹:۰۹ - جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

بهزیستی با ساختار سنتی فعلی توانایی رویارویی و رفع تمام آسیب‌های اجتماعی را ندارد

 

به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و به دنبال آن مشکلات فرهنگی، کودکان در معرض آسیب‌های اجتماعی جدی قرار دارند.

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور همزمان با دومین روز از هفته بهزیستی تاکید کرد: این سازمان عریض‌الطویل به‌عنوان بزرگترین سازمان اجتماعی کشور نیازمند تغییرات اساسی ساختاری و محتوایی است چرا که با ساختار فعلی نیمی از ظرفیت‌های آن معطل مانده است.

به گزارش ایسنا ،سیدحسن موسوی چلک امروز 23 تیرماه در بهزیستی استان سمنان اظهار کرد: ساختار فعلی این سازمان پاسخگوی نیازهای اجتماعی جامعه امروز ایران نیست.

وی با اشاره تنوع و تعدد آسیب‌های اجتماعی نوپدید، تصریح کرد: رشد علم و فناوری و توسعه چشمگیر فناوری اطلاعات در جهان، به شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی مختلفی در جامعه انجامیده و بهزیستی به‌عنوان بزرگترین سازمان اجتماعی کشور با ساختار سنتی فعلی توانایی رویارویی و رفع تمامی این آسیب‌ها را ندارد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور با اذعان به اینکه ورود فناوری‌های نوین به ایران و تسهیل در دسترسی به اطلاعات، آسیب‌ها و نیازهای اجتماعی متعددی به جامعه تحمیل کرده، خاطرنشان کرد: این در حالی است که بهزیستی همچنان به روش‌های سنتی فعالیت می‌کند و از این رو پاسخگوی این نیازهای جدید نبوده و توانایی رفع این آسیب‌ها را کمتر دارد.      82147592-70861141    

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی در 37 سال گذشته یک ساختار و وظایف مشخص داشته، افزود: برای افزایش توانایی‌ها و استفاده از همه ظرفیت‌های این سازمان بزرگ باید تحولی در ساختار و وظایف این سازمان ایجاد شود.

موسوی‌چلک، با بیان اینکه بهزیستی از پتانسیل و ظرفیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: با این وجود به‌دلیل برخورداری از همان ساختار و نگرش سنتی بیش از نیمی از این ظرفیت‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور، بازنگری و ایجاد تغییر در ساختار، وظایف و ماموریت‌های این سازمان را اجتناب‌ناپذیر ارزیابی و تصریح کرد: ساختار امروز این سازمان، پاسخگوی نیازهای اجتماعی جامعه امروز ایران نیست.

وی با اشاره به لزوم تبدیل این سازمان به یک سازمان هوشمند و امروزی،گفت: بهزیستی برای به‌کارگیری از همه ظرفیت‌های خود باید به یک سازمان پویا، آینده‌نگر، مطالبه‌گر و پرسش‌گر تبدیل شود.

 

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات