کد خبر: 13997 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵:۵۳ - چهارشنبه ۳ شهر ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

کواکبیان نماینده مردم تهران: فساد؛بلای‌خانمان‌سوزتر از اعتیاد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: فساد در کشور بلای خانمان سوزتر از اعتیاد است و خجالت آور است که ما از نظر درجه شفافیت در میان کشورهای جهان رتبه صد و سی‌ام را به خود اختصاص داده‌ایم.

مصطفی کواکبیان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس سوم شهریورماه ۹۵ گفت: ما در مجلس در زمینه قانون گذاری مشکل چندانی نداریم اما متاسفانه ده‌ها قانون مصوب مجالس گذشته و حتی برخی از اصول قانون اساسی گرد و خاک می‌خورد.

وی افزود: قانون رفع موانع تولید قانون بهبود فضای کسب و کار قانون اجرای اصل ۴۴ و ده‌ها قانون دیگر از این جمله هستند که ما شاهد عدم اجرای آن هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس اظهار داشت: باید دید در ۵ برنامه توسعه قبل تا چه میزان به اهداف بالای نظام دست یافته‌ایم. آیا براساس سند چشم انداز در ۸ سال دیگر به کشور اول منطقه و ۱۰ کشور برتر جهان تبدیل خواهیم شد. که اگر چنین نشود ما نمایندگان مجلس مقصر اصلی در این ماجرا هستیم.Mostafa-Kavakebian

کواکبیان خاطرنشان کرد: فساد در کشور بلای خانمان سوز بدتر از اعتیاد و ناهنجاری‌های اجتماعی و حتی زمینه ساز آنهاست. و اگر فساد در کشور حل نشود این وطن وطن نخواهد شد.

وی افزود: خجالت آور است که ما از نظر درجه شفافیت در میان کشورهای جهان رتبه ۱۳۰ را به خود اختصاص دادیم آیا نمی‌توانیم با برنامه ریزی دقیق حداقل در پایان برنامه ششم به رتبه ۱۰ کشور اول جهان برسیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خصولتی‌ها نقش اول فساد در بدنه اجرایی کشور را دارند آیا چاره‌ای در این خصوص اندیشیده شده است.

کواکبیان خاطرنشان کرد: بنده بر این باورم که مردم تهران در انتخابات مجلس دهم ثابت کردند که اصلاحات معتقد به نظام و ولایت فقیه و اصلاحات پایبند به سطح امام راحل همچنان زنده و بالنده است و لذا اگر در مجلس دهم ما نتوانستیم به اهداف و آرمان‌های مردم حوزه انتخابیه خود دست یابیم با همه وجود تلاش خواهیم کرد در آینده جبران کنیم و با انسجام تشکیلاتی و بخصوص تقویت احزاب در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها درخشش بیشتری داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت گفت: ما باید حرمت دولتمردان قبلی را نیز نگه داریم و یاد و خاطره همه آنها به ویژه شهید رجایی و شهید باهنر را زنده نگاه داریم.خبرگزاری فارس

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات