کد خبر: 14334 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴:۲۴ - جمعه ۱۴ آبا ۱۳۹۵ | ۲ نظر | |

ازدواج مجدد بیش از سه هزار زن سرپرست خانوار در نیمه نخست سال

معاون فرهنگی کمیته امداد با تاکید بر لزوم فرهنگ‌ سازی در زمینه ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار به عنوان یکی از عوامل توانمند سازی این قشر گفت: در نیمه نخست سال جاری سه هزار و 21 ازدواج مجدد زنان مطلقه و فوت سرپرست با حمایت های این نهاد صورت گرفته است.

 

به گزارش ایلنا، اکبر میرشکار در ارتباط با ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار در شش ماهه نخست امسال افزود: بیشترین ازدواج‌های زنان فوت سرپرست در مدت یاد شده دراستان‌های خراسان رضوی ، اصفهان ، آذربایجان غربی و کرمان و زنان مطلقه در استان‌های اصفهان، خراسان رضوی ، فارس و گیلان بوده است.

وی اظهارکرد: کمیته امداد نه تنها با ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار آنان را از گردونه حمایت‌های خود خارج نمی‌کند، بلکه به فرزندان و همسر این زنان نیز در بحث اشتغالزایی خدمات مناسبی ارائه می‌کند.رسالت کمیته امداد در طرح ازدواج موفق مجدد زنان سرپرست خانوار حمایت‌گرانه، مشاوره ای، تسهیل گر و بدون ورود مستقیم به موضوع و جزییات مرتبط بر آن است.

معاون فرهنگی کمیته امداد گفت: زنان سرپرست خانوار بعد از ازدواج مجدد نسبت به دیگر زنان مطلقه از سلامت جسمانی و روانی بهتری همچون بیماری های روحی مانند اضطراب، پرخاشگری، افسردگی، انزواطلبی، وسواس برخوردارند .

میرشکار با بیان اینکه تجربه نشان داده است که مسیر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از مسیر ازدواج، بهتر میسر می‌شود تصریح کرد: ازدواج بستر توانمندی این افراد را فراهم می کند لذا بازگشت زنان سرپرست خانوار به یک خانواده کامل و ازدواج مجدد آنان جزو اولویت های اصلی کمیته امداد قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد بسته‌های تشویقی متنوعی برای ازدواج مددجویان تحت پوشش خود به ویژه زنان سرپرست خانوار تدوین کرده است، افزود: بسته تشویقی به زنانی تعلق می‌گیرد که ازدواج مجدد آنان تحت نظر مشاوران کمیته امداد انجام شده باشد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به این افراد مشاوره‌هایی در خصوص ازدواج مجدد می دهد، افزود: مهم ترین مشاوره به زنان سرپرست خانوار مشاوره‌های اجتماعی از سوی خانواده، دوستان و اطرافیان آنان است.

معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به بسته های تشویقی این نهاد به زنان سرپرست خانوار، تصریح کرد: تامین کمک هزینه جهیزیه و تامین مسکن، پرداخت حق بیمه اجتماعی آنها تا 2 سال ، استفاده از خدمات فرهنگی و آموزشی ،استمرار پوشش درمان آنها و فرزندانشان ، مشاوره و عدم قطع مستمری آنها در صورت درخواست خودشان از جمله محتوای بسته‌های تشویقی برای ازدواج زنان سرپرست خانوار است.

وی با تاکید بر اینکه تبلیغات و اقدامات کمیته امداد برای ازدواج مجدد، فقط معطوف به زنان سرپرست خانواده است گفت: طرح ازدواج مجدد زنان سرپرست تحت پوشش کمیته امداد از دو سال پیش آغاز شده است. سال گذشته چهار هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد ازدواج کردند و از خدمات بسته‌های تشویقی بهره‌مند شدند.

معاون فرهنگی افزود: کمیته امداد در راستای تشویق و حمایت از ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار دو بسته تشویقی به استانها ابلاغ کرده است. براساس این بسته ها اگر یک زن سرپرست خانوار ازدواج کند، پس از ازدواج نیز خدمات کمیته امداد برای او قطع نمی شود، همچنین اگر همسر آینده زن بیکار باشد، می تواند از وام اشتغال کمیته امداد استفاده کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " ازدواج مجدد بیش از سه هزار زن سرپرست خانوار در نیمه نخست سال " ارسال شده است.

  1. مددکاران :

    میگن شوهرنیس ببین مردم چن تا چن شوهرمیکنن

  2. فرزانه :

    بیاید برید مشاهده کنید در دفتر بنیاد کودک زنانی که شوهرانشان درزندان هستند را تشویق به طلاق می کنند

ارسال نظر


آخرین موضوعات