کد خبر: 14562 | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵:۲۳ - سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

آشنایی با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات اجتماعی

مدیریت خدمات اجتماعی یادآور یکی از روش های غیر مستقیم و سنتی مددکاری اجتماعی  می باشد، که در آن مددکار اجتماعی در نقش مدیریتی به مدیریت تمام و یا بخشی از خدمات اجتماعی و رفاهی سازمان ها، موسسه های رفاهی و یا حمایتی اهتمام می ورزد.

مدیریت خدمات اجتماعی به عنوان یک رشته دانشگاهی در مقطع ارشد در اسفندماه سال 1390 در شورای گسترش وزارت علوم تصویب گردید و از سال 1393 در دانشگاه علامه طباطبایی تهران دایر گردیده است.

این رشته پیوندی است بین رشته های ، خدمات اجتماعی, مدیریت، مددکاری اجتماعی، سیاست گذاری اجتماعی، که قصد دارد در عرصه های مختلف از جمله مسائل اجتماعی، آسیب های اجتماعی، تامین و رفاه اجتماعی و غیره با اعمال دیدی ترکیبی اقدام به سیاست گذاری و ارائه راهبرد کند. فارغ التحصیلان این رشته به سبب آشنایی با نحوه مدیریت، آسیب های اجتماعی، نظریه ها جامعه شناسی و رفاه اجتماعی، روش تحقیق و مهارت در برنامه ریزی می توانند در ارائه سیاست های خرد، میانه و کلان در جهت بهبود وضعیت اقشار مختلف جامعه تاثیر گذار باشند.

بدیهی است علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت خدمات اجتماعی بایستی نسبت به مطالعه گلچینی از کتاب های زبان انگلیسی ، مطالعات و مردم شناسی فرهنگی،نظریه های جامعه شناسی، روش تحقیق و… اقدام نمایند.

به محض دسترسی به منابع دقیق آزمون کارشناسی ارشد مدیریت خدمات اجتماعی، در همین وب سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات