کد خبر: 14618 | تاریخ انتشار: ۷:۵۴:۰۴ - پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

سرفصل‌های رشته درسی «مددکاری اجتماعی» تصویب شد

 سرفصل‌های رشته درسی «مددکاری اجتماعی» به تصویب شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی رسید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۲۹ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

 

در این جلسه، سرفصل‌های رشته درسی «مددکاری اجتماعی» در مقطع کارشناسی بررسی و گزارش کارگروه مربوطه پیرامون این موضوع ارائه شد.

 

در این گزارش، با اشاره به اهمیت و حساسیت این رشته درسی در کاهش اثرات آسیب‌های اجتماعی به عنوان یکی از معضلات فعلی جامعه، کاربردی شدن و بروزرسانی این رشته درسی جزء مهم‌ترین رویکردها در تدوین سرفصل‌های این رشته درسی برشمرده شد.

 

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به سابقه تاریخی مددکاری اجتماعی در معارف اسلامی و لزوم تبیین نظریه اسلامی رفاه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مواردی مانند توأم بودن امور دنیوی و اخروی در نگاه اسلام به جامعه، عبارت تلقی شدن خدمت به طلاق به عنوان مبنای نگاه اسلام به مددکاری اجتماعی و نقش خانواده در پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی نیز تاکید شد.

 

در ادامه گزارش کارگروه علوم اجتماعی پیرامون رشته درسی مددکاری اجتماعی، توجه به نقش تعلیم و تربیت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، کارکرد روانشناسی اجتماعی در این زمینه و توأم بودن آموزش عملی و نظری نیز مورد تأکید و توجه قرار گرفت.

 

پس از بحث و بررسی اعضا پیرامون سرفصل‌های ارائه شده این رشته درسی به تصویب شورای تخصصی تحول و ارتقاء  علوم انسانی رسید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات