کد خبر: 14632 | تاریخ انتشار: ۲۲:۰۵:۴۰ - دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد افزایش یافت


ایسنا: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه کشور از کف فقر مطلق رد شده است، تصریح کرد، ۱۸۰‌ هزار تومان در ماه برای هر خانواده تحت پوشش تعیین شده است.

پرویز فتاح با اشاره به موضوع سه مصوبه جدید مجلس و توجه بیشتر به مددجویان بیان کرد: در مصوبه اول حداقل مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را معادل ٢٠ درصد حداقل حقوق پایه شورای عالی کار معادل ۱۸۰‌ هزار تومان برای هر خانواده در ماه تعیین کردند.

مصوبه دوم مربوط به یک درصد عوارض مناطق آزاد است که یک درصد عوارض کالاهای ورودی صرف نیازمندان اطراف همان منطقه آزاد خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) درباره مصوبه سوم مجلس بیان کرد: این مصوبه مربوط به وام است‌. مجلس با همکاری دولت، مصوب کرد از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها برای ایجاد صد هزار شغل در سال برای تحت پوشش‌های کمیته امداد و بهزیستی پرداخت کنند.

فتاح ضمن تشکر از دولت و مجلس و رسانه گفت: ٢٠ درصد حداقل حقوق پایه شورای عالی کار که تعیین شده است، گرچه زیاد نیست ولی به منطق و واقعیات نزدیک‌تر شده است؛ ضمن اینکه مجلس منابع را برای این منظور دقیق‌تر تعریف کرده است.

در مصوبه ذکر شده است که از منابع هدفمندسازی رایانه‌ها و از محل حذف یارانه‌های چند دهک بالا این منابع تأمین شود. فتاح ضمن تأیید این امر که خانواده‌هایی در کشور هستند که محروم و نیازمند بوده، ولی تحت پوشش کمیته نیستند، افزود: این موضوع بستگی به این دارد که خط محدودیت و فقر را چگونه تعریف می‌کنیم. 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات