کد خبر: 14725 | تاریخ انتشار: ۲۰:۲۶:۰۰ - شنبه ۲ بهم ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

کمپین «امدادگران مشغول نجاتند،مزاحم نشوید» از سوی مددکاران اجتماعی

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران از راه‌اندازی کمپین «امدادگران مشغول نجاتند،مزاحم نشوید» در پی حادثه پلاسکو خبر داد و گفت: بهترین کمک مردم این است که مانع امدادرسانی نشوند.

 سیدحسن موسوی چلک در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس، در رابطه با حادثه اخیر پلاسکو، گفت: یکی از موضوعاتی که در حین هر حادثه‌ای مهم است این است که امدادرسانی به موقع انجام شود چرا که این زمان‌ها، زمان‌های طلایی هستند و اگر محقق نشود نجات میسر نیست.

وی با اشاره به راه‌اندازی کمپینی در این رابطه، گفت: به نظر می‌رسد بهتر است کمپین اجتماعی با موضوع «امدادگران مشغول نجاتند مزاحم نشوید» در رابطه با این حادثه اخیر به راه بیفتد تا یک فرهنگ‌سازی مناسب برای اینکه امدادرسانی به موقع و به خوبی انجام شود داشته باشیم.

Untitled-1

موسوی گفت: مردم از سر دلسوزی گاهی حضورشان نه تنها کمک به امدادگران نیست بلکه می‌تواند مانع انجام خدمت توسط متخصصان و امدادگران شود.

وی افزود: تجمع‌ها، ترددها، تماشا کردن، فیلم گرفتن و تصاویر افراد و انتشار آن در فضای مجازی باعث می‌شود عملاً سرعت امدادگری و حضور به موقع عوامل و تجهیزات کند شود.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با تأکید بر اینکه این موضوع نیاز به فرهنگسازی دارد، گفت: در کارگاه تخصصی مددکاری اجتماعی در بلایا و سوانح و انجمن مددکاری ایران آمادگی ارائه خدمات بازتوانی اجتماعی را به بازماندگان این حادثه از جمله خانواده شهدای آتش‌نشان و کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند امدادگران، مسئولان مرتبط و حتی افرادی که خسارت مالی دیده‌اند دارد.

موسوی گفت: انتظار داریم مردم به این کمپین بپیوندند و دیگران را به آن تشویق کنند تا در عمل نسبت به این موضوع متعهد شوند. این در حالی است که طی یکی، دو روز اخیر در حادثه ریزش پلاسکو شاهد گلایه‌های مسئولان بوده‌ایم که تجمع و حضور مردم مانع از امدادرسانی مناسب شده است. به نظر می‌رسد نوع‌دوستی و کنجکاوی از یک طرف و از طرف دیگر بهترین کمکی که مردم می‌توانند در مواقع حادثه داشته باشند این است که مانع امدادرسانی نشوند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات