کد خبر: 1475 | تاریخ انتشار: ۰:۲۰:۵۵ - چهارشنبه ۱۲ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

التماس های مرد برای تقسیط مهریه ۱۳۵۹ سکه ای

التماس های مرد برای تقسیط مهریه ۱۳۵۹ سکه ای
زنی در دادگاه خانواده مهریه ۱۳۵۹ سکه طلای خود را درخواست کرد. شوهر او ابتدا از پرداخت مهریه امتناع می کرد ولی بعد از محکومیت به پرداخت آن، برای تقسیط مهریه همسرش به التماس افتاد.
زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی شعبه ۲۴۵ این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

۱۳۵۹ سکه طلا می خواهم

این زن در حضور قاضی این شعبه با اشاره به اینکه مهریه ام که برابر با تاریخ تولدم یعنی ۱۳۵۹ سکه است را می خواهم، عنوان کرد: وضع مالی شوهرم تقریباً مناسب است و می تواند مهریه ام را بپردازد و حاضرم آن را به صورت قسطی دریافت کنم.

 

وی افزود: تنها حقم را می خواهم و هیچ گاه به جدایی فکر نمی کنم و شوهرم باید بداند که دیر یا زود این حق را باید بپردازد.

۳ سال و نیم از زندگی مشترک مان می گذرد

مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان اینکه حاضر نیستم حالا که تنها حدود ۳.۵ سال از زندگی مشترک مان می گذرد، مهریه همسرم را بدهم، عنوان کرد: از زمانی که همسرم مرا برای دریافت مهریه اش به دادگاه کشانده است، دائم به جدایی فکر می کنم.

 

وی افزود: من و همسرم با یکدیگر هیچ مشکلی نداریم و معتقدم دادگاه تنها برای جدایی است و همسرم باید این موضوع را درک کرده و روی درخواستش پافشاری نکند.

مهریه ام را می خواهم

زن بار دیگر در حضور قاضی این شعبه بیان کرد: مهریه ام را می خواهم و شوهرم باید آن را بپردازد و من در این خصوص کوتاه نمی آیم.

 

قاضی این شعبه بعد از شنیدن اظهارات زن و مرد و با وجود مدارک لازم در خصوص اموال مرد، او را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد.

 

بعد از صدور حکم، مرد با التماس گفت که می خواهد مهریه همسرش را به صورت اقساط بپردازد و از قاضی خواست که درخواست تقسیط را قبول کند؛ قاضی نیز اعلام کرد که باید درخواست تقسیط را به صورت جداگانه ارائه دهد و جلسه پایان یافت.

باشگاه خبری فارس «توانا»

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات