کد خبر: 14870 | تاریخ انتشار: ۱۸:۵۸:۴۲ - دوشنبه ۲۱ فرو ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

مراسم روز مددکار اجتماعی در سازمان زندانهای استان مرکزی

در آستانه زاد روز با سعادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) و روز مددکار مراسم تقدیر از مددکاران اجتماعی زندانهای این استان با حضور مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه باهنر معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای استان گزارشی از وضعیت موجود حوزه مددکاری و عملکرد این حوزه در سال ۹۵ و همچنین نحوه تعاملات موجود با نهادها و دستگاه های حمایتی ارائه نمود .
در ادامه مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تبریک ولادت با سعادت اولین پیشوای امامت و ولایت و بزرگ مددکار تاریخ بشریت همچنین روز مددکار ضمن تقدیر از تلاش و زحمات شبانه روزی مجموعه مددکاران زندانهای استان با اشاره به نقش و اهمیت مددکاران اجتماعی و جایگاه مهم آنها در کمک به زندانیان و خانواده های آنان به آنها توصیه نمود تا با توجه به اهمیت و حساسیت این حوزه کاری شغل مددکاری را علاوه بر یک شغل وظیفه ای مقدس بدانند و با توجه به وظیفه شرعی و قانونی خود با جدیت تمام تلاش خود را صرف برطرف نمودن مشکلات مددجویان و خصوصاً خانواده های آنان که در معرض آسیبهای متعدد روحی روانی ، اقتصادی ، اجتماعی و .. قرار دارند داشته باشند.
علی عباس فلاحتی مطلق با اشاره به این که شغل مددکاری در زندان بسیار متفاوت با دیگر بخشهای مددکاری در جامعه و با عهده دار بودن وظیفه ای خطیر و سنگین دارای جایگاهی ارزشمند و مهم هستند گفت: مددکاران شاغل در زندانها با مجموعه ای از مشکلات و دغدغه های فکری ، روحی ، اقتصادی و خانوادگی مددجویان و خانواده های آنان سر و کار داشته و لازمه موفقیت در این شغل مقدس سعه صدر ، خوشرویی و کار و تلاش خالصانه با هدف رضایت خداوند و همچنین توجه به اصول حرفه ای ، تجربیات و دانش کافی میباشد .
در ادامه این جلسه ده کهنه ، سرپرست اداره مراقبت پس از خروج استان مرکزی و حسین بیگی مدیر عامل ستاد دیه استان نیز با تشریح ماموریتهای مددکاران در حوزه های کاری مرتبط با این مجموعه ها در سال ۹۶ ضمن اشاره به اهمیت مقوله مددکاری اجتماعی در زندانها از آنها خواستند تا با تعامل و ارتباط گسترده با دستگاه ها و نهادهای حمایتی و ارائه دهنده خدمات اجتماعی زمینه رفع مشکلات زندانیان و خانواده آنها را فراهم نمایند .
در پایان از خدمات مددکاران شاغل در زندانهای استان با اهدای لوح و هدایایی تقدیر گردید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات