کد خبر: 14978 | تاریخ انتشار: ۹:۴۷:۱۴ - دوشنبه ۲۵ ارد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فعالیت ده هزار مددکار اجتماعی در کشور

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران: دولت می تواند بخشی از مسئولیت های مددکاری را به بخش غیردولتی واگذار کند

به گزارشخبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان شمالی رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در همایش تجلیل از مددکاران استان با بیان اینکهفعالیت ده هزار مددکار اجتماعی در کشور ده هزار مددکار اجتماعی در سازمان های مختلف دولتی و غیردولتی فعالیت می کنند، گفت: با ایجاد سازمان نظام مددکاری اجتماعی در کشور و تصویب قانون آن، می توانیم هم از این صنف حمایت بهتر کنیم و هم نظارت بهتری بر عملکرد مددکاران داشته باشیم. 

علاوه بر این، دولت می تواند بخشی از مسئولیت های مددکاری را به بخش غیردولتی واگذار کند. 

سید حسن موسوی چلک افزود: افزایش مدارای اجتماعی و کمک به کاهش پرونده های قضایی و خشونت و ایجاد آرامش و زندگی های مسالمت آمیزتر در جامعه از اهداف مددکاران است. 

وی رصد کردن وضعیت اجتماعی کشور و مشارکت در سیاستگذاری اجتماعی را از دیگر مسئولیت های مددکاران عنوان کرد و افزود: مددکاران اجتماعی در دادگاه ها، کلانتری ها، مراکز درمانی، هلال احمر، بنیاد شهید، بهزیستی و کمیته امداد و سکونتگاه های غیر رسمی نقش فعالی دارند. موسوی گفت: مسئولیت اجتماعی، سلامت اجتماعی، مطالبه گری اجتماعی، اخلاق اجتماعی و مدارای اجتماعی از مفاهیمی است که با توجه به خلاهای موجود، روی آن کار می کنیم. 

وی گفت: این انجمن در 28 استان کشور شعبه دارد و برای سی و دومین سال، جشن روز ملی مددکاری اجتماعی را با شعار مدارای اجتماعی برگزار کردیم. 

در این همایش از 40 مددکار اجتماعی خراسان شمالی از جمله دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و مسئول مددکاران اجتماعی استان قدردانی شد. 

استان خراسان شمالی 240 مددکار اجتماعی دارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات