کد خبر: 14985 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳:۰۹ - دوشنبه ۲۵ ارد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

لیست ائتلاف مددکاران اجتماعی در شورای شهر تهران

اگرچه در میان هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری ممکن است رنگ انتخابات شورای شهر و روستا کمتر شود اما برای شهروندان مهم است که مخصوصاً در کلانشهر تهران چه کسانی مدیریت می کنند. زیرا تصمیمات شورای شهر تهران مستقیم یا غیرمستقیم می تواند به پایتخت و بنابراین در همه جای کشور تأثیر بگذارد. نمی توان انکار کرد که تهران غیراز اینکه یک پنجم جمعیت کشور را در خود دارد دارای قدرت تأثیرگذاری فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای کل کشور هم هست. این امر البته از نگاه توسعه اجتماعی وضعیت خوبی نیست و نشان دهنده تمرکز قدرت سیاسی اجتماعی و فرهنگی و عدم توازن اجتماعی است اما به هر حال یک واقعیت موجود است که باید آن را پذیرفت.

با توجه به نزدیک شدن انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، و تعدد نامزدهایی از تخصصها و گرایشهای مختلف لزوم وجود یک مجموعه از متخصصین اجتماعی که علاوه بر نگرشهای  اجتماعی ظرفیتهای خوبی در سیاستگذاری اجتماعی داشته باشند احساس می شود.  برای مددکاران اجتماعی مهم است که نماینده یا نمایندگانی از این صنف مهم اجتماعی در هر یک از نهادها یا تشکلهای سیاستگذاری در سطوح مختلف وجود داشته باشد. نمایندگانی که هم متخصص اجتماعی باشند، هم زبان سیاست را بلد باشند و هم سابقه فعالیت در سطح کلان کشور را داشته باشند تا بتوانند دیدگاه های درست اجتماعی را منتقل و در مدیریت شهر آنها را لحاظ کنند.

برخی از این افراد که احتمال رأی آوردن آنها هم کم نیست و مددکاری اجتماعی را به خوبی می شناسند عبارتند از:

  1. لیلی ارشد (کد انتخاباتی: 1542)،
  2. سیدجلال ساداتیان (5727)،
  3. سیدحسن رسولی (کد انتخاباتی: 5269)،
  4. شهربانو امانی (1912)،
  5. حسین راغفر (5157)

 

برای اطلاع بیشتر از سوابق فعالیت افراد این لیست، بخشی از سوابق آنها را در ادامه می توانید بخوانید:

لیلی ارشد (کد انتخاباتی: 1542): مددکار اجتماعی، سابقه چهل سال کار در مناطق محروم تهران، مدیرعامل خانه خورشید. وی عضو ده ها نهاد مدنی و انجمن ها و گروه های موثر غیردولتی در حوزه اجتماعی است. وی سال گذشته به همراه دکتر سام آرام، نشان مسئولیت اجتماعی را از وزیر رفاه دریافت کرد.

سیدجلال ساداتیان (5727): فارغ التحصیل مددکاری اجتماعی از مدرسه عالی خدمات اجتماعی و مدرس مددکاری اجتماعی دانشگاه، دکترای علوم سیاسی و روابط بین الملل، کاردار سابق ایران در انگلستان و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی. وی بازنشسته وزارت امور خارجه و یک تحلیلگر برجسته علوم سیاسی است. وی به عنوان کارشناس حوزه سیاستگذاری اجتماعی شناخته می شود.

 

سیدحسن رسولی (کد انتخاباتی: 5269): فارغ التحصیل مددکاری اجتماعی از دانشگاه علامه طباطبائی، فرماندار چندین شهر، استاندار سابق خراسان و لرستان، معاون سابق استانداری لرستان وهمدان، معاون و مشاور وزیر کشور، عضو هیات مدیره شرکت راه آهن. وی عضو بنیاد باران و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان است.

 

شهربانو امانی (1912):مددکار اجتماعی و رئیس چندین مجتمع بهزیستی در دهه 60، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، وی در حال حاضر مشاور رئیس سازمان محیط زیست در امور زنان و خانواده است.

 

حسین راغفر (5157): دکترای اقتصاد از انگلستان و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا،مدیر ملی پروژه حمایت‌های اجتماعی بانک جهانی در ایران،رئیس مؤسسه عالی آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وی همچنین سابقه سالها دروازه بانی تیم ملی فوتبال را دارد و مدتی نیز رئیس فدراسیون فوتبال بوده است. دکتر راغفر مددکاری اجتماعی را به خوبی می شناسد و همیشه طرفدار حضور مددکاران اجتماعی در عرصه های مختلف بوده است.

 

وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات