کد خبر: 15070 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۶:۲۵ - پنجشنبه ۴ خرد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

اطلاعیه مهم: <مددکارنماهای سطح شهر> را به بهزیستی تهران معرفی کنید

سالهاست که افرادی تحت عنوان “مددکار” در نقاط مختلف شهر از پمپ بنزین گرفته تا پشت چراغ قرمزها با لحنی محزون و با سوء استفاده ازنام مددکار و عواطف مردم به جمع آوری کمک های نقدی می پردازند و کسی پاسخگو نبود.

در هفته گذشته بهزیستی استان تهران اعلام کرد که قصد دارد با این پدیده برخورد کند و لذا شماره تلفن دفتر ارزیابی عملکرد و دفتر مشارکتهای مردمی استان را در اختیار مردم قرار داده است.

انتظار می رود مددکاران اجتماعی نیز با این اطلاعیه همراه و به عموم مردم در این خصوص اطلاعرسانی نمایند.

معاون امور مشارکت‌ها، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی استان تهران در آستانه ماه مبارک رمضان در خصوص فعالیت موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی نکاتی را متذکر شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، نورالدین فائقی با بیان اینکه گاهاً مشاهده شده برخی سوء استفاده‌ها از مردم در فضای مجازی تحت عنوان موسسات خیریه و مراکزی از این دست صورت می‌گیرید، گفت: به هموطنان عزیز توصیه می‌شود به اینگونه پیام‌ها کاملاً بی‌توجه باشند و به آنها اعتماد نکنند.

وی با اشاره به اینکه لیست موسسات خیریه مجاز که تحت نظارت بهزیستی استان تهران می‌باشند، در سایت بهزیستی استان موجود است و این لیست ماهیانه به روزرسانی می‌شود، افزود: هموطنان می‌توانند برای آگاهی از وضعیت موسسات خیریه و استعلام آن به پایگاه اطلاع‌رسانی بهزیستی استان تهران به نشانی www.behzistitehran.org.ir مراجعه کنند.

فائقی باتوجه به نزدیکی به ماه مبارک رمضان ادامه داد: موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی به هیچ عنوان حق جلب و جذب مشارکت‌های مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی به صورت چاپ قبض، نصب صندوق، از طریق فضای مجازی، ایستادن در میادین مرکزی و خیابان‌های اصلی و پر تردد شهرها را بدون اخذ مجوز جلب و جذب از کمیسیون ماده ۲۶ بهزیستی استان تهران را ندارند.

معاون امور مشارکت‌ها، اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی استان تهران با تأکید بر اینکه تاکنون به هیچ موسسه خیریه‌ای از سوی بهزیستی مجوز جلب و جذب مشارکت‌ها در سطح شهر داده نشده است، خاطر نشان کرد: موسسات خیریه می‌توانند در صورت تقاضا به صورت موردی و موقت برای ایامی مانند عید سعید فطر مجوز جلب و جذب را از بهزیستی استان تهران اخذ کنند.

وی افزود: هموطنان می‌توانند برای جلوگیری از سوء استفاده از عواطف نوع‌دوستانه مردم، در صورت مشاهده مواردی از این دست موضوع را از طریق سامانه پیامکی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با شماره ۳۰۰۰۸۵۳۰ و همچنین شماره تماس ۸۸۸۷۹۱۵۸ مربوط به دبیرخانه کمیسیون نظارت بر مراکز و موسسات غیر دولتی بهزیستی استان تهران اطلاع دهند.

وبسایت تخصصصی مددکاری اجتماعی

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات