کد خبر: 15156 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰:۳۹ - چهارشنبه ۱۷ خرد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

اشتغال 4 هزار مددکار به مددجویان کمیته امداد/ حقوق مددکاران افزایش می‌یابد

معاون حمایت وسلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با توجه به اینکه 4 هزار مددکار به مددجویان کمیته امداد ارایه خدمت می کنند، از این رو امسال توجه ویژه ای به آموزش مددکاران می شود.

فاطمه رهبر معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاونگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه حفظ کرامت انسانی مددجویان تحت پوشش از اولویت های اصلی کمیته امداد است، در این راستا به منظور رفاه حال مددجویان بیمار و همراهان آن ها مرکز اقامتی کمیته امداد در پایتخت افتتاح شد که این مجتمع ویژه مددجویانی است که به علت نبود امکان مداوا در استان خود قادر به معالجه نیستند و به همین دلیل برای درمان به تهران سفر می کنند و خود و همراهانشان در مدت زمانی که تحت درمان قرار می گیرند از خدمات حمایتی این مرکز مانند صبحانه، ناهار، شام، ایاب و ذهاب بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه در سال 95تعداد 23 هزار و 197 نفر از بیماران تحت حمایت کمیته امداد برای ادامه معالجات به مراکز اقامتی استان تهران معرفی شده اند، افزود: همزمان با آغاز به کار این مجتمع جدید از ابتدای خرداد ماه سال 96، روزانه حدود 53 مددجو و همراهان آن ها می توانند برای درمان از خدمات این مرکز استفاده کنند.
رهبر با تأکید بر اینکه هدف از تشکیل این نقاهتگاه ها در کشور ارایه خدمات بهتر به مددجویان تحت پوشش این نهاد است، بیان داشت: پیش از افتتاح این مرکز نقاهتگاهی، پذیرش مددجویان بیمار در یکی از مهمان پذیرهای شهر تهران انجام می شد که هم اکنون ظرفیت مطلوب این مرکز اقامتی می تواند پذیرای بسیاری از مددجویان کمیته امداد باشد.
معاون حمایت و سلامت خانواده با بیان اینکه 4 هزار مددکار کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت این نهاد خدمت رسانی می کنند، اضافه کرد: در سال 96 توجه ویژه ای به آموزش مددکاران در حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد انجام می شود و حقوق مددکاران نیز افزایش یافته است.

 


رهبر تصریح کرد: در راستای اجرای قانون بودجه سال 96 کل کشور، میزان مستمری برای خانواده های یک نفره 16 درصد، خانواده های 2 نفره 27 درصد، 3 نفره 35 درصد، 4 نفره 45 درصد، 5 نفره و بالاتر 50 درصد افزایش می یابد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در پایان گفت: این افزایش مستمری به همراه دریافت قبلی مستمری بگیران و یارانه ای است که به خانواده های تحت پوشش تعلق می گیرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات