کد خبر: 15201 | تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱:۲۵ - یکشنبه ۲۸ خرد ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

یک منبع اجتماعی در حوزه معلولین: سرویس های مناسب سازی شده با خط تلفنی 6305

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از افزایش خطوط اتوبوس مناسب‌سازی شده برای معلولان به ۲۵ خط در پایان سال 95 خبر داد.
پیمان سنندجی با اشاره به این که سامانه جانبازان و معلولان با ۶۵ دستگاه اتوبوس در سال ۹5، تمامی مدارس استثنایی را تحت پوشش قرار داد، گفت: 6 هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی 94-95 از سرویس مدارس معلولان استفاده کرده و این مدارس از خدمات سامانه جانبازان و معلولان برای انجام فعالیت‌های اردویی در طول سال تحصیلی با هر نوع معلولیت بهره‌مند شدند.
وی افزود: پیش از این افراد با هماهنگی قبلی و تماس با سامانه تلفنی ۶۳۰۵ از امکانات آن بهره‌مند می‌شدند که در شکل جدید همچنان افراد با تماس با سامانه زمان سرویس‌دهی خود را مشخص می‌کنند اما زمان‌بندی به صورتی است که چند معلول در ایستگاه های مختلف برای جابه‌جایی هماهنگ می‌شوند.
سنندجی ادامه داد: ۱۶ خط برای سرویس‌دهی پیش‌بینی شده است که شمال، شرق، غرب و جنوب تهران حتی اسلام‌شهر و شهر ری را از ساعت ۶ صبح تا ۱۸ تحت پوشش قرار می‌دهد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار داشت: با توجه به شرایط افراد ویلچری برای پیاده و سوار شدن، برای هر نفر حدود ۱۵ دقیقه وقت لازم بوده که به طور میانگین آن سامانه روزانه ۶ نیمراه در طول روز خدمات ارائه می‌کند. میانگین جابجایی در هر نیمراه ۱۲ نفر است  که طی برنامه‌ریزی‌های آینده مقرر شده تا ۱۸ نفر از این خدمات استفاده کنند.
به گفته سنندجی ضمن افزایش تعداد افراد استفاده‌کننده از خطوط فعلی، تا پایان سال 95 تعداد خطوط به ۲۵ خط افزایش یافت.
 
ون‌ها برای ۲ تا ۳ نفر ویلچرنشین و ۴ نفر همراه طراحی شده‌‌اند. هم‌چنین ۱۰ دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده وجود دارد که برابر نیازو احساس ضرورت قطعا در آینده تعدادشان نیزافزایش خواهد یافت.
شماره تلفن ۶۳۰۵ با ۳۰ شماره پشتیبان (برای برقراری تماس همزمان ۳۰ نفر) در نظر گرفته شده است.این سامانه در حال حاضر به حمل و نقل درون شهر تهران و فقط در ساعات روز می‌پردازد.
ون‌های به خاطر این‌که تغییر کاربری داده‌اند به صورت دربستی خدمات ارایه میدهند، در هر جابجایی به ازاء ظرفیت اسمی ون ۷ هزار تومان در هر تریپ دریافت میگردد که معدل ۵۰۰ تومان برای هر صندلی و مسافر عادی میباشد . در صورتی که مبدا و مقصد یکی باشد و به صورت گروهی از وسیله استفاده نمایند همان هزینه ۷ هزار تومان دریافت میگردد. خدمات اتوبوس‌های مناسب سازی شده با تعریف حمل و نقل عمومی نیز در حال حاضر رایگان است.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " یک منبع اجتماعی در حوزه معلولین: سرویس های مناسب سازی شده با خط تلفنی 6305 " ارسال شده است.

  1. زهرا ر گفت:

    من دو فرزند معلول دارم سرویس برای فرزند معلولم برای دانشگاه گرفتم و امتحان داشت ولی نیامدن ببرن و گفتن ثبت نشده پس ما ز میزنیم و سرویس رزرو میکنیم چرا نباید ثبت کنند پس کارمندان که انجا نشستن و حقوق میگیرند چکار میکنند مگر چن تا بچه معلول در کشور هست که به دانشگاه میروند که خدمات را از انها دریغ میکنید

ارسال نظر


آخرین موضوعات