کد خبر: 15267 | تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱:۰۲ - چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

ستاد مبارزه با مواد مخدر امامزاده بی معجزه که میخواهد وزارتخانه شود!

در ماههای اخیر و به ویژه بعد از تعیین تکلیف رئیس جمهوری آینده، موضوع سازمان شدن یا وزراتخانه شدن ارگانهای اجتماعی بسیار داغ بوده و از سازمان جوانان و بهزیستی تا وزارت رفاه را دربرگرفته است.

دادستان کل کشور گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر، امامزاده بدون معجزه است؛ نمی‌گوییم که ستاد که در راس آن رییس جمهور قرار دارد کاری نکرده، اما از این دستگاه عریض و طویل انتظار زیاد است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام منتظری در جمع رؤسای پلیس آگاهی سراسر کشور در بخشی از سخنان خود به موضوع مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در این حوزه هم ما یک امامزاده‌ای داریم به نام ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ که البته باید بگوییم این ستاد هم امامزاده بدون معجزه است. البته نمی‌گوییم که این ستاد کاری نکرده اما ستادی با این همه عرض و طول که رئیس جمهور در صدر ان قرار دارد معجزه‌ای نکرده است و جای کار بیشتری وجود دارد.

دادستان کل کشور گفت: ما باید در حوزه قاچاق کالا و مواد مخدر حواس‌مان را بیشتر جمع کنیم چون هر دوی اینها دارد به ما ضربه می‌زند.

 

چند روز قبل هم عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت ستاد باید وزارتخانه شود تا بتواند مفید باشد.

عضو کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر باید به وزارت مبارزه با مواد مخدر ارتقاء یابد؛ تا امکانات لازم و مکفی و بودجه مناسب را برای مبارزه با مواد مخدر در اختیار داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر رسول خضری درباره رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: وزیر کشور و دبیرکل ستاد برای تحقق این رویکرد، تلاش‌های بسیار ارزنده‌ای داشته است؛ به عنوان مثال ” شورای امور اجتماعی” که در وزارت کشور ایجاد شده، بسیار خوب است و امیدواریم به زودی به مجلس بیاید و موافقت مجلس را هم داشته باشد.

وی افزود: 25 کشور در کل دنیا مستقیم درگیر مواد مخدر هستند که از بین آنها تنها دو کشور وزیر مبارزه با مواد مخدر دارند و متاسفانه مبارزه با این پدیده شوم در کشور ما در فاز ستادی متوقف شده است.

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: باید ستاد مبارزه با مواد مخدر باید به وزارت مبارزه با مواد مخدر ارتقاء یابد؛  چرا که اگر ستاد به وزارتخانه ارتقا نیابد کار همچنان مشکل خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: ما این تقاضا را از رییس جمهور داریم که در حد وزارت، وزیر مبارزه با مواد مخدر منصوب کند؛‌چرا که وزیر کشور با توجه به اینکه در امر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تلاش‌های بسیار ارزنده‌ای و مثبتی در ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته است و دارند اما طبیعتا بدلیل مشغله های فراوان نمی‌شود تمام وقت برای ستاد مبارزه با مواد مخدر وقت بگذارند؛ لذا ضرورت ایجاد یک وزارتخانه احساس می‌شود.

خضری تاکید کرد: باید تدبیری شود تا راه برون رفت از این امر با هدف‌گذاری شفاف، برنامه‌ریزی دقیق و ابزار شفاف ایجاد شود و باید ساختار و سیاستگذاری در حد وزارتخانه برای ستاد تعریف شود تا به عملکرد و نتایج بهتر در مبارزه با موادمخدر برسیم.

باید دید این روزها که مباحث متنوعی در باب ارتقاء یا کاهش رده نهادهای دولتی حوزه اجتماعی مطرح است، آیا تغییری در ساختار سازمانی و تشکیلاتی در این بخش رخ خواهد داد و آیا شاهد تحولی قابل ملاحظه در عملکرد این حوزه خواهیم بود یا نه.

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات