کد خبر: 15304 | تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴:۳۳ - سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

نگاهی آماری به فعالیت‌های اورژانس اجتماعی؛ ۲۰۰۰ نیروی اورژانس داریم

یکی از نهادهای راه‌اندازی‌شده برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مداخله در روند آن، اورژانس اجتماعی است. این نهاد که تولد آن به دهه هفتاد برمی‌گردد، به دلیل عدم اطلاع‌رسانی مناسب رسانه‌ای، سال‌هاست که مهجور مانده است. هرچند در سال‌های اخیر، با اهتمام بیشتر مسؤولان امر به این مهم، تاحدودی این مشکل برطرف شده است. در این گزارش، مروری داریم بر تماس‌های گرفته‌شده با اورژانس اجتماعی در سال‌های اخیر و روند گزارش آسیب‌ها به این نهاد و همچنین فعالیت‌ها و اقدامات اورژانس اجتماعی.

به گزارش مهرخانه، تولد اورژانس یا فوریت‌های اجتماعی به دهه ٧٠ باز می‌گردد و رسالت راه‌اندازی و تشکیل این نهاد اجتماعی و خدماتی در کشور بر مبنای پاسخ‌گویی به نیازهای روانی و خانوادگی مردم و حل یا کاهش مشکلات و آسیب‌های آن‌ها با استفاده از تدوین و اجرای برنامه‌های مرتبط است. درواقع این نهاد اجتماعی حاصل فعالیت‌های سازمان بهزیستی در دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بوده است که تلفیقی از تیم‌های مداخله در بحران (مرکز اورژانس اجتماعی)، خط تلفن اورژانس اجتماعی (۱۲۳) و تیم سیار اورژانس اجتماعی (خدمات اجتماعی سیار) است.

اورژانس اجتماعی در مواقع بروز بحران در خانواده،‌ دعوا بین زوج‌ها، کودک‌آزاری، خشونت خانگی، اقدام به خودکشی، فرار از منزل و… وارد عمل می‌شود. در سراسر کشور ۱۷۸ مرکز پایگاه خدمات اجتماعی و ۲۹۸ خودرو اورژانس اجتماعی خدمات سیار وجود دارد و هم‌اکنون در اورژانس اجتماعی حدود ۲ ‌هزار نیرو مشغول به کار هستند. این در حالی است که ۴۵‌ درصد تماس‌ها با خط ۱۲۳ فقط برای گرفتن راهنمایی درباره اعتیاد است.

کمبود نیرو در اورژانس اجتماعی
کمبود نیرو یکی از عمده‌ترین دغدغه‌های اورژانس اجتماعی به‌شمار می‌رود و زمانی بیشتر خود را نمایان می‌سازد که بدانیم طبق اظهارات حبیب‌الله مسعودی‌فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور،١۴٠ شهر بالای ١۵٠ هزار نفر کشور فاقد چنین سازوکاری برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مواقع اورژانسی، بحرانی یا فوریتی است. به تعبیری می‌توان گفت میلیون‌ها نفر از چنین خدماتی محروم هستند و این در شرایطی است که نرخ آسیب‌ها و نارسایی‌های اجتماعی چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد. درواقع می‌توان گفت که اورژانس اجتماعی که وظیفه حمایت از افراد در معرض آسیب اجتماعی و آسیب‌دیده را دارد، خود دچار آسیب‌هایی چون کمبود نیرو، اعتبارات و مشکلات قانونی است.

تعداد قابل توجهی از شهروندان از اورژانس اجتماعی بی‌خبرند
با وجود اهمیت خدماتی که اورژانس اجتماعی کشور ارائه می‌دهد اما درصد کمی از مردم از ماهیت خدمات آن آگاهی دارند و به نظر می‌رسد که اطلاع‌رسانی، حلقه گمشده اورژانس اجتماعی کشور است. در حالی‌که بسیاری از مردم در زمان وقوع بیماری، حادثه آتش‌سوزی و یا دعوا و منازعه می‌دانند که با چه شماره‌هایی تماس بگیرند اما افراد کمی را می‌توان یافت که بدانند خط ۱۲۳ متعلق به کدام نهاد است و چه کمک‌هایی ارائه می‌دهد.

میزان تماس‌های دریافتی اورژانس اجتماعی در طی سال‌های ۹۱ تا ۹۵
البته روند اطلاع‌رسانی فعالیت‌های اورژانس اجتماعی در طی سال‌های اخیر دچار تغییرات شده و خصوصاً در دو سه سال اخیر گزارش‌های نظام‌‌مند و دسته‌بندی‌شده‌ای ارائه می‌شود که باعث اهمیت یافتن آن در بین افراد جامعه می‌شود. یکی از نشانه‌های آن را می‌توان روند تغییرات تعداد تماس‌های دریافتی اورژانس اجتماعی دانست که روندی رو به رشد و افزایشی داشته است. این امر می‌تواند نشان از آگاهی نسبت به خدمات این نهاد اجتماعی کشور داشته باشد، به طوری‌که آمارهای تماس‌های دریافتی اورژانس اجتماعی از ۹۹ هزار و ۹۰۰ تماس مرتبط در سال ۱۳۹۰، به ۱۷۳ هزار تماس در سال ۹۵ رسیده است.

 

گزارش رییس اورژانس اجتماعی از خدمات این مرکز در سال ۹۵
بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده از سوی مسؤولان امر، کودک‌آزاری، همسرآزاری، اعتیاد و خودکشی مهم‌ترین علل تماس با اورژانس اجتماعی عنوان شده است. این موارد در گزارش‌های ارائه‌شده اورژانس اجتماعی در سال ۹۵ نیز صدق می‌کند و همچون سال‌های گذشته بیشترین میزان تماس‌ها را به خود اختصاص داده است.

در گزارش آماری رییس مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور از میزان تماس‌های دریافتی این مرکز در سال ۹۵ آمده است:
–    ۱۷۳ هزار مورد تماس با خط ۱۲۳ (اورژانس اجتماعی) در طی سال ۹۵؛

–    پذیرش ۴۰۰۰ نفر در ۱۹۷ مرکز مداخله بحران؛

–    ارائه خدمات به ۹۰ هزار نفر توسط ۲۹۷ تیم‌ سیار؛

–    گزارش ۵۲۲۵ مورد خودکشی به اورژانس اجتماعی (مراجعه ۸۸۶ مورد به مراکز ثابت مداخله در بحران، مراجعه ۲۰۱۷ مورد به تیمهای سیار، تماس ۲۳۲۲ مورد با خط ۱۲۳)؛

–    گزارش ۲۶۵۰۰ مورد کودک‌آزاری؛

–    گزارش ۱۳۳۷۰ مورد همسرآزاری؛

–    تعداد ۴۸۰۰ مورد فرار از منزل.

اسدبیگی با بیان این‌که حوادث اجتماعی از منابع مختلفی به ما گزارش می‌شود گفت: همسایگان، اقوام، مدرسه، مردم رهگذر، نیروی انتظامی، سازمان‌های مردم‌نهاد، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله مراجعی هستند که فوریت‌های اجتماعی به‌ویژه کودک‌آزاری‌ها را به ما گزارش می‌کنند.

رییس اورژانس اجتماعی کشور با بیان این‌که در اورژانس‌های اجتماعی سراسرکشور حدود ۲۰۰۰ نیرو مشغول به کار هستند گفت: ۱۹۷ مرکز مداخله بحران و ۳۰۰ خودروی ارائه خدمات سیار داریم. در ابتدای سال جاری ۲۴ مرکز مداخله دیگر افتتاح شد و طبق مصوبه مجلس و برنامه ششم توسعه مکلف شدیم در سال ۹۶ ، ۱۴۰ مرکز جدید اورژانس در شهرهای با جمعیت بالاتر از ۵۰ هزارنفر دایر کنیم.

روند تغییرات آسیب‌های گزارش‌شده از سال ۹۲ تا ۹۵
آسیب‌های گزارش‌شده به اورژانس اجتماعی از سال ۹۲ تا ۹۵ نشان می‌دهد که کودک‌آزاری و خشونت خانگی بیشترین میزان تماس‌های اورژانس اجتماعی را به خود اختصاص داده است. به عنوان مثال در مورد کودک‌آزاری میزان گزارش‌های اعلام‌شده از سوی مسؤولان اورژانس اجتماعی از ۱۰ هزار مورد در سال ۹۲، به ۲۶ هزار و ۵۰۰ مورد در سال ۹۵ افزایش یافته است و میزان تماس‌های دریافتی مربوط به همسرآزاری از ۶ هزار و ۴۴۰ مورد در سال ۹۲، به ۱۳ هزار و ۳۷۰ مورد در سال ۹۵ رسیده است.

البته این نکته بایستی یادآوری شود که بسیاری از موارد نظیر میزان اختلافات خانوادگی و منازعات، آمار فرار از منزل و گزارش‌های مربوط به خودکشی و اعتیاد نیز در طی این سال‌ها به طور منظم گزارش نشده است و به‌خصوص درباره آمارهای سال‌های ۹۲ و ۹۳ صرفاً به گزارش‌های نامنظم و جسته و گریخته می‌توان اتکا کرد.

سال

میزان تماس‌های کودک‌آزاری

میزان تماس‌های مربوط به خودکشی

فرار از منزل

همسرآزاری

۱۳۹۲

۱۰ هزار

اعلام نشده

اعلام نشده

۶ هزار و ۴۴۰

۱۳۹۳

۱۰ هزارو ۵۰۰

اعلام نشده

۵۳

۱۲ هزار

۱۳۹۴

۱۲ هزار و ۷۵۰

۴ هزار و ۵۰۰

۲۰۰

۱۲ هزار و ۲۰۰

۱۳۹۵

۲۶هزار و ۵۰۰

۵ هزار و ۲۲۵

۴ هزار و ۸۰۰

۱۳ هزار و ۳۷۰

 

 

مظالب مشابه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات