کد خبر: 15323 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳:۳۸ - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

بیانیه انجمن مددکاران اجتماعی شعبه استان اردبیل در ارتباط با آتنا

 

❌آتنا رفت…اتناهای دیگر را دریابیم!❌
💫💫💫💫💫💫💫
🚩قتل فجیع آتنا باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی و شکل گیری اجماع عمومی و وجدان جمعی شده و در مدت کوتاهی توانست به تیتر خبری رسانه ها تبدیل شود . صد البته نقش پر رنگ شبکه های اجتماعی را در این بین نباید نادیده گرفت.
🍁بیایید قتل آتنای کوچولو را رویدادی خاص و منحصر جلوه ندهیم. قتل این طفل معصوم نمونه ای فجیع تر از انواع کودک آزاری و خشونت بر کودکانی است که آگاهانه و یا ناآگاهانه در جامعه ما صورت می گیرد.از خشونتهای عاطفی و روانی تا تجاوز و آزار جسمی.
🔸در آمار رسمی که چند روز پیش از سازمان بهزیستی استان منتشر شده است فقط 126 مورد کودک آزاری، در سه ماه نخست امسال ثبت شده است. ماجرای قتل آتنا با اعدام و مجازات ایشان به پایان خواهد رسید ، اما کودک آزاری و خشونت همچنان باقی است.


🔸کودکان، آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند، خیلی از آنها قدرت تمیز خوب و بد را ندارند و به راحتی فریب خورده و در معرض هرگونه تهدید و آزار قرار می گیرند.
🔸بیایید از موج روانی و احساسات عمومی بوجود آمده به نفع تحقق حقوق مسلم کودکان در خانواده و جامعه بهره بجوییم
🔸بیایید برنامه های فرهنگی اجرا نماییم و با فرهنگ سازی بسترهای لازم را برای پیشگیری از هر گونه کودک آزاری فراهم نماییم
🔸بیایید خانواده قاتل را نیز مقصر ندانیم. خود قاتل دو فرزند خردسالی دارد که آنها هم معصوم هستند و ممکن است در معرض خشونت و آزار قرار بگیرند
🔸بیایید والدین را آگاه کنیم ،خشونت علیه کودکان فقط قتل و ضرب شتم انها نیست، کوچکترین بی مهری و عدم توجه به احساساتشان خشونت محسوب می شد..
🔸به والدین یاد بدهیم بیشتر مواظب کودکانشان باشند مراقب دایمی انها باشند نیازهای مادی و عاطفی انها را برآورده نمایند مهارتهای زندگی را یاد بگیرند.. و به کودکان آموزش بدهند…
🔸نهاد خانواده و آموزش و پرورش مسئولیت زیادی در اموزش کودکانمان دارند ، کودک باید یاد بگیرد چگونه زندگی کند و با چه کسانی معاشرت نماید..و چگونه خود مراقبتی نماید..
🔸والدین را اگاه کنیم که فریب و ازار کودکان گاهی ممکن است از ناحیه خویشاوندان کودک و حتی محارم صورت گیرد…
🔸از خانواده های محروم حمایت مادی و معنوی شود تا فرزندان خوب و سالمی تربیت نمایند.بخصوص خانواده های زندانیان، بی سرپرستان و مستمندان و…
☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️☂️
🍁امید است با بهره مندی مناسب از فضای عمومی به وجود امده بعد از جنایت اخیر و بسیج تمام نهادهای اجتماعی، اموزشی ، دینی و … گروهها و سازمانهای مردم نهاد و نیز آموزش و آگاهسازیهای مستمر از طریق کلیه نهادهای مذکور و رسانه ها بتوانیم گام مثبتی در پیشگیری از خشونت و کودک آزاری برداریم.

انجمن مددکاران اجتماعی استان اردبیل

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " بیانیه انجمن مددکاران اجتماعی شعبه استان اردبیل در ارتباط با آتنا " ارسال شده است.

  1. نفیسه صمیمی گفت:

    من مصرانه میخوام عضو بنیاد آتنا برای نجات آتنا ها بشم. لطفا بمن ایمیل بزنید و بگید چه کار باید کنم تا بتونم داوطلبانه عضو این بنیاد مددکاری بشم.

ارسال نظر


آخرین موضوعات