کد خبر: 15355 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱:۳۹ - چهارشنبه ۴ مرد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

مدرس قرآنی در ترکیه به جرم آزار جنسی به 203 سال حبس محکوم شد

دادگاهی در استان “گیرِسون” ترکیه به پرونده جنجالی تجاوز جنسی به 9 کودک و نوجوان قرآن آموز 9 تا 13 ساله رسیدگی و متهم پرونده را به بیش از 200 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش عصر ایران، متهم این پرونده که “خلیل ابراهیم” نام دارد و یک کارآموز مفتی گری بوده است با احراز جرم تجاوز به 8 کودک 9 تا 13 ساله در مجموع به 203 سال و 171 ماه و 45 روز زندان محکوم شد.

دادگاه رسیدگی به مورد نهم پرونده را به دادگاه دیگری موکول کرده است و در صورت رسیدگی و صدور حکم نهایی ممکن است مدت زمان زندان فرد متهم به تجاوز افزایش یابد.

این پرونده از زمان مطرح شدن در تابستان سال گذشته جنجال زیادی به پا کرد و در ماه آگوست سال گذشته متهم اصلی آن دستگیر و روانه زندان شد.

گفتنی است متهم پرونده از کمک معلمان تدریس قرآن در مدرسه شبانه روزی آموزش قرآن در شهر کوچک ” آلوجرا” در استان گیرسون ترکیه بوده است. او هم کارمند شهرداری بوده و هم به منظور گذراندن دوره لازم برای کسب مقام مفتی گری و امامت جماعت می بایست 5 سال در مدرسه قرآن به تدریس قرآن می پرداخته است.

او تنها به مدت 13 ماه یعنی از ژوئن 2015 تا ماه ژوئیه 2016 در این مدرسه قرآن فعالیت داشت و در طی همین مدت به 9 نوجوان قرآن آموز تجاوز جنسی کرده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات