کد خبر: 15407 | تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱:۴۳ - پنجشنبه ۱۹ مرد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

76 درصد پرونده های دایره مددکاری و مشاوره ناجا منجر به مصالحه می شود

معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه امنیت یک تولید جمعی، حاصل مشارکت و تعامل آحاد جامعه است،گفت: امروزه در دنیا امنیت دیگر صرفا پلیس محور و دولت محور نیست بلکه مردم محور است .

به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سردار “منتظر المهدی” در جلسه توسعه تعامل با مسئولان برخی  بانک ها ، که  با حضور مدیرعامل بانک قرض الحسنه “مهر ایرانیان” و معاونان این بانک  برگزار شد، اظهار داشت : مهمترین خواسته مردم تامین امنیت در جامعه است که پلیس قصد دارد با تعامل و مشارکت همه دستگاه ها ، سازمان ها و اقشار مختلف این امر را به منصه ظهور برساند .

وی مشارکت و اعتماد مردم به پلیس را سرمایه اجتماعی دانست و افزود : باید در راستای منزلت اجتماعی پلیس هر چه در توان داریم به کار ببندیم .

معاون اجتماعی ناجا بیان کرد: ما معتقدیم که معضلات اجتماعی را باید با نگاه فرهنگی و اجتماعی درمان کرد و این امر جز با تغییر اذهان عمومی، بهره گیری از روش های ترغیبی ، تسهیلی و کارهای ایجابی محقق نمی شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نقش موثر رویکرد جامعه محوری در کاهش آسیب ها ادامه داد: باید پدیده های اجتماعی و نیز آسیب ها را شناسایی و راهکارهای مقابله با آنها را به درستی ارائه دهیم.

وی ارائه راهکارهای علمی را مهمترین راه برای مقابله با آسیب های اجتماعی دانست و افزود : برای رسیدن به این منظور با راه اندازی دوایر مشاوره و مددکاری در کلانتری ها توانستیم به توفیقاتی دست یابیم.

وی خاطر نشان کرد: معاونت اجتماعی ناجا با هدف پیشگیری از آسیب ها و اتخاد راهبر دهای اجتماعی توانسته در 640 کلانتری دوایر مشاوره و مددکاری را راه اندازی کند که طی بررسی های صورت گرفته در سال گذشته 400 هزار پرونده به این مراکز ارجاع که نهایتا با مشاوره و راهنمایی کارشناسان 76 درصد آن منجر به مصالحه شده است .

معاون اجتماعی ناجا تاکید کرد : بخش اعظمی از آسیب ها ریشه اقتصادی دارد و غالبا از عواملی مثل بیکاری و مسائل فرهنگی نشأت می گیرد.

وی در پایان تعامل با بانک ها را در کاهش آسیب های اجتماعی موثر دانست و بر توسعه و استمرار جلسات هم اندیشی و انعقاد تفاهم نامه های همکاری تاکید کرد .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات