کد خبر: 15418 | تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲:۴۴ - یکشنبه ۲۹ مرد ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

مصاحبه با ایمان پوربهبودی رتبه دوم آزمون کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی

 پشتکار تنها عامل موفقیت من است

یزد – ایرنا – دانشجوی شهرستان خاتم دارنده رتبه دوم کشوری آزمون کارشناسی ارشد سال 96 در رشته مددکاری اجتماعی، پشتکار را عامل اصلی موفقیت خود دانست و از آن به عنوان نیروی محرکه پیشرفت تحصیلی خودش یاد کرد.

ایمان میربهبودی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا یکی از دلایل موفقیت خود را شناخت هدف دانست و عنوان کرد: شناخت باعث ایجاد انگیزه و در نتیجه عامل پشتکارش شده است.
این دانشجوی 27ساله که در روستای محروم چاهک خاتم زندگی می کند،اظهار کرد: در آزمون سازمان های خصوصی شرکت نکرد و تنها با توجه به پشتکار و مطالعه کتاب های درسی توانست رتبه دوم کارشناسی ارشد را در سال جاری کسب کند.
وی به متقاضیان ورود به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی که در حال انتخاب رشته هستند ،گفت : ابتدا روزانه یک ساعت مطالعه می کرد و به تدریج به 15 ساعت در شبانه روز افزایش یافت و روزهای آخر میانگین مطالعه اش به 13 ساعت رسید.
وی برای آن دسته داوطلبانی که علاقه دارند تا در این رشته به موفقیت برسند، تاکید کرد: به درس روانشناسی با دیدی مددکاری و جامعه شناسی نگاه کنند ریزه کاری های این رشته زیاد مهم نیست .

**زمان بندی درست در هنگام مطالعه مهمترین عامل موفقیت است
میربهبودی اظهار کرد: بدانیم چه زمانی مطالعه تمام می شود و چه مدت برای بازخوانی مطالب نیاز است همه اینها باید از قبل مشخص باشد و الا جز سردرگمی چیزی برای مطالعه کننده حاصل نخواهد شد.
وی که در مقطع کارشناسی روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی تهران تحصیل کرد، وجود انگیزه و هدف را برای راهیابی داوطلبان به دانشگاه مهم دانست و افزود: داشتن هدف و انگیزه یکی از ضرورت هاست که با تجسم آینده و هدف بتوان رتبه مورد نظر را کسب کرد.
وی علت تمایل به ادامه تحصیل در دوره کارشانسی ارشد را موفق نبودن در رشته تحصیلی مقطع کارشناسی نام برد و اظهار کرد: با تغییر رشته آن زمان نمی دانستم به کجا خواهم رسید و نداشتن علاقه و هدف موجب سردرگمی اش شده بود و امیدوارم با ورود به رشته مورد علاقه بتواندگام های موفقیت را طی کند.
میربهبودی به جوانان خصوصا کسانی که در حال حاضر مشغول انتخاب رشته هستند توصیه کرد به مکان تحصیل فکر نکنند و به رشته های که همه سعی دارند ، انتخاب کنند هم فکر نکنند و با توجه به علاقه انتخاب رشته کنند.
وی درس خواندن در رشته ای که مورد علاقه اش را نبود بدترین اشتباه زندگی اش دانست و تصریح کرد: این اشتباه درس بزرگی بود که از گذشته گرفتم چرا که انسان بی هدف هیچ انگیزه ای ندارد.
هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری شهر یزد واقع است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " مصاحبه با ایمان پوربهبودی رتبه دوم آزمون کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی " ارسال شده است.

  1. م. گفت:

    هنوز نمیدونه تو رشته مددکاری اجتماعی چه خبره که اینقد مشتاق این رشته است. خودم با ارشد مددکاری اجتماعی از اتلاف وقت و هزینه در این رشته بلاصاحب بسیار پشیمانم. به هر حال آرزوی موفقیت برایش دارم

ارسال نظر


آخرین موضوعات