کد خبر: 1542 | تاریخ انتشار: ۰:۱۰:۲۴ - شنبه ۱۵ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

مددکاری اجتماعی حرفه ای کاملا تخصصی در زندان

خبرگزاری دانشجویان ایران – قزوین
رییس اردوگاه کاردرمانی و حرفه‌آموزی آراسنج بویین زهرا گفت: حضور مستمر قضات در زندان‌ها کاهش جمعیت کیفری را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، سید محمد ابراهیمی تصریح کرد: کاهش آمار متهمان، حاصل تعامل و ارتباط مستمر با مراجع قضایی است و نظام تربیتی در زندان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: برگزاری جلسات و بازدیدهای متعدد از زندان‌ها حاکی از احساس تعهد و دلسوزی مسئولان قضایی نسبت به رسیدگی به مشکلات زندانیان است و نتایج مطلوب و پرثمری نیز داشته است.

رییس اردوگاه کاردرمانی آراسنج بویین زهرا اظهار کرد: آرامش روانی زندانیان در اثرگذاری برنامه‌های تربیتی حائز اهمیت است و مشخص شدن وضعیت قضایی آنان کمک شایانی به حفظ تعادل روحی‌شان می‌کند.

ابراهیمی همچنین به جایگاه مددکاری اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: مددکاری اجتماعی به عنوان حرفه‌ای کاملا تخصصی در زندان گسترش یافته و فعالیت بارز آن آزادسازی زندانیان از طریق حضور در محاکم قضایی و ارتباط مستمر با قضات است.

وی یادآور شد: تشکیل پرونده شخصیتی خدمت نوینی در مسیر اصلاح و تربیت مجرمان است و علاوه بر مداخلات روان‌شناختی و پزشکی، مهم‌ترین ابزار کمکی مددکاران اجتماعی محسوب می‌شود.

رییس اردوگاه کاردرمانی و حرفه‌آموزی آراسنج بویین زهرا اضافه کرد: همه زندانیان در بدو ورود، پرونده شخصیتی خود را تشکیل می‌دهند و بنا به تشخیص متخصصان در برنامه‌های درمانی یا بازپروری شرکت می‌کنند.

ابراهیمی در پایان ابراز امیدواری کرد که برنامه‌های موجود بتواند تکرار جرم و بازگشت مجدد زندانیان را سلب کند و آنان را به سمت زندگی سالم سوق دهد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات