کد خبر: 15690 | تاریخ انتشار: ۹:۴۷:۰۹ - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

مراکز بهاران می‌تواند الگوی موفقی در مددکاری اجتماعی باشد

روری تروئل دبیرکل فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی

دبیرکل فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی ، در بازدید از ﻣﺮکﺰ ﺑﻬﺎﺭاﻥ منطقه ی ۱۷ گفت: مراکز بهاران در ارائه ﺧﺪﻣﺎﺕ می تواند به عنوان الگو و مدلی برای سایر کشورها باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، روری تروئل، به همراه ۶ نفر از مددکاران اجتماعى برجسته جهانی از کشور های آلمان، نیوزلند، سوییس، ژاپن، کانادا و ارمنستان پیش از حضور در کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی ایران با حضور در مرکز بهاران منطقه ی ۱۷ ضمن بازدید و ارزیابی از بخش‌های مختلف این مرکز اظهار کرد: ﺗﻌﻬﺪ ﻣﺮکﺰ ﺑﻬﺎﺭاﻥ ﺑﺮای کﺎﺭ و ﺩﺧیﻞ کﺮﺩﻥ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ‌ﻫﺎ بسیار مناسب و با برنامه‌ریزی است.

تروئل با تقدیر از نوع خدمات ارائه شده در این مراکز افزود: یکی از موارد قابل توجه این است ﻓﺮﺩی که اعتیاد خود را ترک کرده ، در این مرکز مشغول به مهارت‌آموزی می‌شود کﻪ این فعالیت و برنامه‌ریزی ﺑﻪ اﺳﺘﺎﻧﺪاﺭﺩﻫﺎی ﺑیﻦ‌المللی ﻧﺰﺩیک و قابل تحسین است که افراد در طی درمان حرفه‌آموزی را هم در برنامه و فرآیند خود دارند.

وی حرفه‌آموزی را باعث افزایش اعتماد به نفس عنوان کرد و تصریح کرد: انسان‌ها بزرگترین سرمایه یک جامعه‌اند، حفظ، پرورش، نگهداری، هدایت آنان به سمت و سوی یک انسان مولد و فعال جامعه در این مراکز به خوبی در حال انجام است.

دبیرکل فدراسیون بین‌المللی مددکاران اجتماعی در خصوص ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻣﻬﺎﺭﺕ‌ﻫﺎی ﺯﻧﺪﮔی به مددکاران اجتماعى گفت: یکی از جنبه‎های مهم سلامتی، ‌سلامت روانی افراد است که این سلامتی با ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎی ﺯﻧﺪﮔی میسر خواهد شد.

وی در خصوص درمان معتادان هم گفت: ﺑﺨﺶ ﻣﻬﻤی اﺯ فرآیند ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ی ﺧﻮﺩ ﺑیﻤﺎﺭاﻥ است و باید به این مسئله توجه داشت و به خانواده ها هم اطلاع رسانی کرد.

در پایان این بازدید ۲ ساعته افرادی که در مراکز بهاران دوره درمان خود را سپری کرده و مشغول بکار شده بودند دست آوردهای خود را به این هیئت ۷ نفره هدیه کردند.

دبیرکل فدراسیون جهانی نیز به پاس قدردانی از زحمات و تلاش های مددکاران اجتماعى که در این راه صادقانه قدم برداشتند شال مخصوص با علامت فدراسیون جهانی را به زینب نصیرى مددکار اجتماعى و معاون رفاه و مشارکت‌هاى اجتماعى سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و یوسف دولتی بهره‌بردار مرکز بهاران منطقه ۱۷ تقدیم کرد.

لازم به ذکر است، ایران ۶ سال است که عضو فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی است و اولین کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه در محل باشگاه شماره یک شرکت نفت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۸ برگزار خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات