کد خبر: 15693 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳:۵۱ - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

بدون حضور ایران ، قطعا فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی، یک فدراسیون جهانی نبود

روری تروئل دبیر کل دائمی فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی در نشست چشم انداز مددکاری اجتماعی در ایران و جهان گفت : 128 کشور جهان عضو فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی هستند و این فدراسیون نماینده 3 میلیون مددکار اجتماعی حرفه ای در جهان است . بسیار خرسندیم که از سال 2012 کشور ایران نیز عضو رسمی این فدراسیون شد و باور داریم بدون حضور ایران حتما این فدراسیون یک فدراسیون جهانی نبود .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران تروئل در این نشست عنوان کرد :هرچه می گذرد دولت ها بیشتر بر این نکته واقف می گردند که برای داشتن اقتصادی توانمند و اداره مطلوب جامعه نیازمند مشارکت مددکاران اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اینکه پژوهش های بین المللی نشان می دهد به ازای هر 1 دلار که صرف هزینه جذب و بکارگیری مددکاران اجتماعی می شود ،حداقل 3 دلار به نفع جامعه است افزود :درواقع با انجام این عمل میزان جرم و جنایت کاهش پیدا می کند ، این نفع عمومی در برخی کشورها تا 16 دلار هم رسیده است.

در ادامه دبیر کل دائمی فدراسیون مددکاران اجتماعی با اشاره به اینکه نظریه ها و رویکرد های مداخله مددکاران اجتماعی در سطح جهانی در حال تغییر است خاطر نشان کرد :در سال 2010، سه هزار مددکار اجتماعی گرد هم آمدند و مسیر جدیدى را برای مددکاری اجتماعی ترسیم کردند که ارتقاء برابری در امور اقتصادی-اجتماعی ، توجه به کرامت انسانی ،ارتقاء پایداری محیط زیست و تغییرتعریف مددکاری اجتماعی از مهمترین مواردى بود که در دستور کار خود قرار دادند

وی اضافه کرد : نداشتن چشم انداز در کشور ها ، باعث عدم تغییر می شود. اما نکته ی مهم داشتن چشم اندازی برای جامعه متکثر است.

تروئل در ادامه عنوان کرد : ما به اجماع حقوق به جای رقابت ابعاد حقوق با یکدیگر نیاز داریم . به عنوان مثال تعارضى که برای مددکاران اجتماعی بین حقوق کودک و حقوق خانواده شکل می گیرد و یا تعارض بین کنترل اجتماعی و آزادی هاى فردی که موضوع مهمی است و با توجه به فرهنگ هر یک از کشور ها باید به آن توجه کرد .

وی در پایان افزود : من شک ندارم نلسون ماندلای بعدی حتما یک مددکار اجتماعی است . مددکاری اجتماعی برای صلح ، برای تغییرات صلح جهانی و تعاملات سازنده جهانی بسیار دارای اهمیت است .

گفتنی است این نشست به همت انجمن مددکاران اجتماعی ایران با حضور دبیر کل ، رییس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه و رییس اروپایی فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی، روسای انجمن های مددکاری اجتماعی کشورهای عضو، مددکاران اجتماعی پیشکسوت و برجسته ایران و نیز اساتید برجسته گروه مددکاری اجتماعی دانشگاههای علامه طباطبایی، شاهد، بهزیستی و آزاد درهتل لاله برگزار شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات