کد خبر: 15755 | تاریخ انتشار: ۱۹:۰۱:۴۱ - پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ | ۲ نظر | |

ارائه خدمات مددکاری اجتماعی در بیمارستان ها یکی از وظایف بسیار مهم وزارت بهداشت است

ارائه خدمات مددکاری اجتماعی در بیمارستان ها یکی از وظایف بسیار مهم وزارت بهداشت است – واحد مددکاری باید بعنوان نقطه تلاقی ارائه خدمات اجتماعی، در کنار خدمات درمانی فعالیت کند

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ارائه خدمات مددکاری اجتماعی در بیمارستان ها یکی از وظایف بسیار مهم وزارت بهداشت است که متاسفانه به دلایل مختلف تاکنون خدمات قابل قبولی در این زمینه ارائه نشده است.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی با اعلام این مطلب، تاکید کرد: تقویت حوزه مددکاری اجتماعی بعنوان یکی از حلقه های اصلی زنجیره ارائه خدمات در بیمارستان های کشور، یکی از دغدغه های معاونت درمان وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه از ۹۰۰ مددکار حاضر در بیمارستان های دولتی، فقط ۲۰۰ نفر فارغ التحصیل دانشگاهی این رشته هستند، افزود: یکی از دلایلی که ارائه خدمات تخصصی در این حوزه مغفول مانده است وجود تعداد اندکی از مددکاران در بیمارستانهای دولتی است.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: برخی از بیماران به خصوص سالمندان و افراد تنها و برخی از بیماران دچار مشکلات اجتماعی به خدمات تخصصی و ویژه در حین و پس از ترخیص نیاز دارند، خدماتی که از منظر اجتماعی و مالی باید تامین شود.

دکتر جان بابایی گفت: واحد مددکاری باید بعنوان نقطه تلاقی ارائه خدمات اجتماعی، در کنار خدمات درمانی فعالیت کند و محلی برای جذب کمک خیرین برای حفاظت مالی و اجتماعی نیازمندان باشد که متاسفانه این عملکرد مهم مغفول مانده است.

وی تاکید کرد: طی تفاهم نامه مشترک فی مابین معاونت درمان و معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، هم افزایی در راستای حمایت توامان مالی و اجتماعی با ظرفیت خیرین سلامت فراهم خواهد شد و امیدواریم با این قدم نیک، این خدمت بر زمین مانده و مهم، تحقق یابد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " ارائه خدمات مددکاری اجتماعی در بیمارستان ها یکی از وظایف بسیار مهم وزارت بهداشت است " ارسال شده است.

  1. دکتر عوض راده گفت:

    ایشون متاسفانه اصلا نمی دونه ذی نفعان خدمات مددکاری در بیمارستانها چه کسانی هستند

  2. اعظم شاهاني گفت:

    با سلام خدمت معاونت درمان باتوجه به اینکه مددکار بیمارستان روان پزشکی روزبه هستم باتوجه به حجم بیماران روانپزشکی بیمارستان که بنده داخل بخش برنا مردان هستم و در زمینه مهارت های کنترل خشم و افزایش آگاهی برای بیماران در زمینه کنترل مصرف دارو به کمک پزشک که در سر ویزیت حضور دارم و همچنین خانواده های بیماران این بیماران این بیمارستان بیشتر در زمینه ارزیابی فرایندهای شناختی و اجتماعی و حتی بیش از حد نیاز به هم صحبت در زمینه مشکلات خانوادگی که دارند صلاح معاونت خدمات اجتماعی و بعد فقط خیرین وزمینه خدمات اجتماعی ندارند بلکه باتوجه به سابقه بنده بیشتر حول محور بالینی و مددکار درمانی نیازمند هستن و صلاح نیست در همه بیمارستان ها فرایند مددکار معاونت اجتماعی اجرا شود باتشکر

ارسال نظر


آخرین موضوعات