کد خبر: 15782 | تاریخ انتشار: ۱۹:۵۰:۰۱ - پنجشنبه ۱۲ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

50 درصد معتادان طی 5 سال کارتن خواب می شوند

50 درصد معتادان طی 5 سال کارتن خواب می شوند

حمیدرضا شمسی معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران گفت: بر اساس آخرین آمار بیش از 50 درصد معتادان کشور قبل از آنکه سن مصرف مواد مخدر آنها به 5 سال برسد،کارتن خواب می شوند.

وی اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار بیش از 50 درصد معتادان کشور قبل از آنکه سن مصرف مواد مخدر آنها به 5 سال برسد،کارتن خواب می شوند و باید به دنبال رفع علت های افزایش معضل کارتن خوابی باشیم چراکه متاسفانه هنوز بسیاری از افراد به معتادان دیدگاه منصفانه ای ندارند.

راه اندازی مراکز کارآفرینی روزانه برای حمایت از زنان آسیب دیده

فریبا درخشان نیا مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز روزانه ای برای اشتغال و کارآفرینی و حمایت از زنان آسیب دیده راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: معضلات و آسیب های اجتماعی، به لحاظ تنوع و فراوانی روز به روز در حال تغییر هستند و شدت و وسعت آنها نیز در حال افزایش و گستردگی است. مدل و نوع آسیب های اجتماعی در حوزه زنان نیز در حال تغییر است و حمایت از زنان آسیب دیده اجتماعی جزء سیاست ها و اولویت های کاری سازمان بهزیستی کشور است.

فعالیت 176 کمپ ترک اعتیاد میان مدت در استان تهران

حمیدرضا شمسی، معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران، اظهار کرد: در حال حاضر 176 مرکز دارای مجوز از سازمان بهزیستی، به عنوان کمپ ترک اعتیاد در استان تهران فعالیت می کنند و در مجموع در این 176 کمپ ترک اعتیاد، 3 هزار و 500 معتاد متجاهر و بیش از 2 هزار بیمار دیگر نیز در این مراکز حضور دارند.

وی تصریح کرد: ظرفیت هر یک از مراکز ترک اعتیاد میان مدت سازمان بهزیستی در استان تهران، چیزی در حدود 40 نفر است و هر یک از معتادان پس از ورود به مراکز فوق، خدمات درمانی و مراقبتی مورد نیاز را دریافت می کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات