کد خبر: 15797 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱:۱۰ - دوشنبه ۱۶ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

پیشنهاد دریافت مجوز برگزاری کنگره بین المللی (همایش) مددکاری اجتماعی در تیرماه 1397

وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در جهان کنونی شاهد رشد و توسعه گسترده علوم اجتماعی به ویژه حرفه های «یاورانه» هستیم و در بین حرفه های یاورانه، «مددکاری اجتماعی» جایگاه ویژه ای در ارایه خدمات بموقع و اثربخش به افراد و گروه های آسیب دیده دارد، پیشنهاد برگزاری  کنگره بین المللی مددکاری اجتماعی را در تیر ماه 1397 ارایه نموده است.

وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در جهان کنونی شاهد رشد و توسعه گسترده علوم اجتماعی به ویژه حرفه های «یاورانه» هستیم اعلام نموده است که در بین حرفه های یاورانه، «مددکاری اجتماعی» جایگاه ویژه ای در ارایه خدمات بموقع و اثربخش به افراد و گروه های آسیب دیده دارد.

بنابراین، بروزآوری و آگاهی از آخرین تئوری ها، الگوها و مهارت های آزموده شده مددکاری در سطح کشور و جهان نقش موثری در ارتقای دانش و بهبود شیوه های ارایه خدمات دارد و این امر به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر جزو نیازهای اصلی دستگاه های خدمت رسان از جمله سازمان بهزیستی کشور می باشد.

از این رو وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی پیشنهاد نموده است مجوز برگزاری اولین کنگره بین المللی مددکاری اجتماعی با محوریت سازمان بهزیستی کشور و مشارکت سایر دستگاه ها، دانشگاه ها و انجمن های مرتبط در تیرماه 1397 توسط هیات وزیران صادر گردد.

اضافه می نماید که رویکرد اصلی این کنگره مبتنی بر مددکاری اجتماعی، ساختارهای اجتماعی و توسعه پایدار جامعه و حول محورهای سیاست گذاری و توانمندسازی می باشد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات