کد خبر: 15811 | تاریخ انتشار: ۹:۳۹:۲۲ - جمعه ۲۰ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

۳۵۰۰ نفر از مردم مناطق‌ زلزله‌زده نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت گفت: ۳۵۰۰ نفر از مردم مناطق‌ زلزله‌زده استان کرمانشاه نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند.

مددکاری اجتماعی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، علی اسدی با اشاره اینکه حضور مستمر کارشناسان سلامت روان در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه همچنان ادامه دارد  اظهار داشت:  تاکنون 42 هزار نفر از مردم مناطق زلزله‌زده از لحاظ سلامت روان غربالگری شده‌اند و 7400 نفر از این افراد آسیب دیده‌اند و نیازمند مداخلات  روانشناسی هستند.

وی با بیان اینکه  3500 نفر از مردم مناطق زلزله‌زده نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند گفت: از میان افرادی که غربال شده‌‌اند 3500 نفر از مردم مناطق زلزله‌زده نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند و آنها را به سازمان‌های مربوطه معرفی کرده‌ایم.

اسدی افزود:  برای این افراد تیمهای سلامت روان در قالب گروه‌های 10 تا 12 نفره سه الی پنج جلسه مداخله فنی و تکنیکال برای پیشگیری از مزمن شدن بیماری روانپزشکی انجام داده‌اند.

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت با اشاره به حضور مستمر تیمهای کارشناس سلامت در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: از روز دوم پس از زلزله مدیران دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در منطقه حضور داشتند و گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به همراه متخصصان روانپزشکی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان با همراهی کارشناسان سلامت روان دانشگاه های علوم پزشکی دیگر مناطق کشور نیز در منطقه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه بر اساس پروتکل کشوری مداخلات روانی و اجتماعی وزارت بهداشت در مناطق زلزله‌زده انجام شده است بیان کرد: این مداخلات بر اساس پروتکل کشوری از ابتدای حادثه شروع شده و حداقل در یک دوره 6 ماهه این حضور در مناطق زلزله‌زده ادامه خواهد داشت.

اسدی با اشاره اینکه بیش 150 روانشناس از دانشگاه علوم پزشکی کشو به صورت چرخشی در مناطق زلزله‌زده حضور داشتند بیان کرد: حاصل این مداخلات  حضور بیش از 150 روانشناس از دانشگاه های علوم پزشکی مختلف کشور به صورت چرخشی در قالب گروه های 20 و 30 نفره در مناطق  زلزله‌زده غرب کشور بوده است.

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت افزود: هر گروهی حداقل دو هفته در منطقه حضور دارد و به طور معمول همیشه 30 روانشناس در مناطق زلزله‌زده است.

وی با اشاره به برنامه‌های حضور کارشناسان سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: برای سال 97 نیز برنامه حضور کارشناسان سلامت روان از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در منطقه زلزله‌زده غرب از هم اکنون پیش بینی شده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات