کد خبر: 15811 | تاریخ انتشار: ۹:۳۹:۲۲ - جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

۳۵۰۰ نفر از مردم مناطق‌ زلزله‌زده نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت گفت: ۳۵۰۰ نفر از مردم مناطق‌ زلزله‌زده استان کرمانشاه نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند.

مددکاری اجتماعی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، علی اسدی با اشاره اینکه حضور مستمر کارشناسان سلامت روان در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه همچنان ادامه دارد  اظهار داشت:  تاکنون ۴۲ هزار نفر از مردم مناطق زلزله‌زده از لحاظ سلامت روان غربالگری شده‌اند و ۷۴۰۰ نفر از این افراد آسیب دیده‌اند و نیازمند مداخلات  روانشناسی هستند.

وی با بیان اینکه  ۳۵۰۰ نفر از مردم مناطق زلزله‌زده نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند گفت: از میان افرادی که غربال شده‌‌اند ۳۵۰۰ نفر از مردم مناطق زلزله‌زده نیازمند خدمات مددکاری اجتماعی هستند و آنها را به سازمان‌های مربوطه معرفی کرده‌ایم.

اسدی افزود:  برای این افراد تیمهای سلامت روان در قالب گروه‌های ۱۰ تا ۱۲ نفره سه الی پنج جلسه مداخله فنی و تکنیکال برای پیشگیری از مزمن شدن بیماری روانپزشکی انجام داده‌اند.

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت با اشاره به حضور مستمر تیمهای کارشناس سلامت در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: از روز دوم پس از زلزله مدیران دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در منطقه حضور داشتند و گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به همراه متخصصان روانپزشکی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان با همراهی کارشناسان سلامت روان دانشگاه های علوم پزشکی دیگر مناطق کشور نیز در منطقه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه بر اساس پروتکل کشوری مداخلات روانی و اجتماعی وزارت بهداشت در مناطق زلزله‌زده انجام شده است بیان کرد: این مداخلات بر اساس پروتکل کشوری از ابتدای حادثه شروع شده و حداقل در یک دوره ۶ ماهه این حضور در مناطق زلزله‌زده ادامه خواهد داشت.

اسدی با اشاره اینکه بیش ۱۵۰ روانشناس از دانشگاه علوم پزشکی کشو به صورت چرخشی در مناطق زلزله‌زده حضور داشتند بیان کرد: حاصل این مداخلات  حضور بیش از ۱۵۰ روانشناس از دانشگاه های علوم پزشکی مختلف کشور به صورت چرخشی در قالب گروه های ۲۰ و ۳۰ نفره در مناطق  زلزله‌زده غرب کشور بوده است.

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت افزود: هر گروهی حداقل دو هفته در منطقه حضور دارد و به طور معمول همیشه ۳۰ روانشناس در مناطق زلزله‌زده است.

وی با اشاره به برنامه‌های حضور کارشناسان سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: برای سال ۹۷ نیز برنامه حضور کارشناسان سلامت روان از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در منطقه زلزله‌زده غرب از هم اکنون پیش بینی شده است.

مظالب مشابه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات