کد خبر: 15925 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷:۲۳ - پنجشنبه ۱۳ ارد ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

کمیته امداد زنان سرپرست خانوار را به ازدواج مجدد تشویق می کند

ه گزارش ایلنا، علی کریمی اصل معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران بابیان اینکه خدمات مشاوره در کمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است، گفت: از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که در شرایط اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 9 هزار و 900 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان تهران از خدمات مشاوره فردی و گروهی بهره‌مند شدند، افزود: از این تعداد سه هزار و 100 نفر از خدمات راهنمایی و مشاوره فردی و شش هزار و 800 نفر از خدمات راهنمایی و مشاوره گروهی بهره مند شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران ادامه داد : مددجویان با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق وعوامل مؤثر بر تحکیم بنیان خانواده آشنا شدند.

بنابر اعلام روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران کریمی اصل با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات جلسات مشاوره تشویق زنان بدون همسر به ازدواج مجدد است، بیان کرد: با بهره مندی از خدمات تخصصی مشاوره 176 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اقدام به ازدواج مجدد کرده‌اند که 159 نفر از آنها زنان مطلقه و 17 نفر فوت همسر بودند و همچنین از طلاق 14 نفر از آنها جلوگیری شد.

وی یادآور شد: هم‌اکنون کمیته امداد استان تهران با 46 مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند قرارداد و تفاهم‌نامه دارد که از این تعداد 21 مرکز به‌طور رایگان به جامعه هدف خدمات مشاوره ارائه می‌دهند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات