کد خبر: 15930 | تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵:۰۹ - دوشنبه ۱۷ ارد ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

ثبت احوال مرجع رسمی اعلام آمار طلاق است

مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: سازمان ثبت‌احوال کشور مرجع رسمی تولید و انتشار آمارهای وقایع حیاتی و بویژه آمارهای ازدواج و طلاق است.

محمدباقر عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد:طبق ماده ۱ قانون ثبت‌احوال مصوب سال ۵۵ و تصویب شده با اصلاحی سال ۱۳۶۳ و مصوبه شورای عالی آمار در یکی از جلسات، سازمان ثبت‌احوال کشور مرجع رسمی تولید و انتشار آمارهای وقایع حیاتی است.

مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه منشاء همه آمارها یکسان است، اظهار کرد: آن چیزی که مرجع رسمی بوده و دولت نیز به آن استناد می‌کند آمارهای ثبت‌ احوال است و اگر هم  دستگاه‌های دیگر بخواهند آمارهای ازدواج و طلاق داشته باشند باید به ثبت‌احوال مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، چندی پیش در خبری به نقل از رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران این موضوع مطرح شده بود که آمارهای ثبت‌احوال و ثبت‌اسناد در موضوع ازدواج و طلاق متفاوت است.

وی معتقد بود: ثبت اسناد برای سال ۹۵ حدود ۱۷۴ هزار طلاق را اعلام کرده است اما ثبت احوال آمار دیگری را اعلام می کند و دلیلش این است که مراجع مختلفی برای اعلام آمار وجود دارد که می توان با یک هماهنگی مشکل را حل کرد که در همین راستا مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور می‌گوید آن چیزی که مرجع رسمی بوده و دولت نیز به آن استناد می‌کند آمارهای ثبت‌ احوال است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات