کد خبر: 15936 | تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹:۵۶ - دوشنبه ۱۷ ارد ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

آمارهای تماس با «صدای یارا»/ مسایل مربوط به «پسرها» بیشترین علت تماس‌ها

مددکار اجتماعی انجمن حمایت از حقوق کودکان با بیان اینکه تعداد کل تماس گیرندگان با «صدای یارا» در فروردین ماه سال جاری ۵۰ مورد بوده است،‌ گفت: ۲۸ مورد از مسائل مطرح شده درباره پسرها و ۲۲ مورد نیز در خصوص دختران بوده است.

شیرین صدرنوری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح آخرین وضعیت تماس با خط تلفنی صدای یارا در فروردین ماه افزود: ۴۷ تماس برقرار شده از سوی مادران و دو تماس نیز از سوی پدران بوده است. همچنین تنها یک کودک به شکل مستقیم با این خط تلفنی تماس برقرار کرده است.

وی با اشاره به نحوه آشنایی این افراد با صدای یارا نیز اظهار کرد: ۱۵ نفر از تماس گیرندگان از طریق دوستان،‌ ۱۴ نفر از طریق افرادی که قبلا تماس گرفته‌اند، ۱۰ نفر از طریق اعضاء، پنج نفر از طریق خط اورژانس اجتماعی بهزیستی و شش نفر نیز از سایر کانال‌ها با انجمن آشنا شدند.

مددکار اجتماعی انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به گروه سنی کودکان نیز تصریح کرد: ۲۶ نفر از تماس‌ها در مورد کودکان رده سنی چهار تا ۷ سال، ۱۲ نفر، هشت تا ۱۱ سال، ۶ نفر نیز ۱۲ تا ۱۵ سال، سه نفر، کودکان زیر چهار سال و سه نفر نیز کودکان ۱۶ تا ۱۷ ساله مشاوره گرفتند.

صدر نوری در ادامه با اشاره به منطقه محل سکونت تماس گیرندگان توضیح داد: بیشترین تماس‌های برقرار شده از منطقه پنج شهر تهران بوده است که هشت نفر از این منطقه با صدای یارا تماس گرفتند.

به گفته وی؛ ۱۱ نفر از شهرستان‌ها با این خط ارتباط برقرار کرده و بقیه تماس‌ها از مناطق مختلف استان تهران بوده است.

صدرنوری ضمن تشریح بیشترین مسائل مطرح شده اظهار کرد: ۱۴ مورد از تماس‌ها در مورد مسائل خانوادگی، ۱۱ مورد اختلالات رفتاری، هشت مورد مسائل مربوط به مدرسه، چهار مورد مسائل مربوط به بلوغ و نوجوانی و پنج مورد مربوط به مسائل ارتباطی بوده است.

به گفته مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان، ۲۰ نفر از تماس گیرندگان عنوان کردند که فرزند خود را تنبیه می‌کنند. از این تعداد ۱۵ نفر کودک خود را تنبیه روانی شامل تحقیر، داد زدن، سرزنش و محروم ساختن و پنج نفر نیز کودک را تنبیه بدنی کردند.

وی با اشاره به تحصیلات تماس گیرندگان با خط صدای یارا تصریح کرد: ۲۵ نفر از تماس گیرندگان دارای مدرک تحصیلی دیپلم، ۱۶ نفر لیسانس، پنج نفر فوق لیسانس، دو نفر فوق دیپلم، یک نفر دیپلم و یک نفر دکتری بوده است.

صدرنوری با بیان اینکه ۴۲ نفر از تماس گیرندگان خانه دار بوده‌اند، گفت: ۴۱ خانواده تک فرزند، شش خانواده دارای دو فرزند و سه خانواده دارای سه فرزند بوده‌اند. همچنین ۴۵ خانواده به شکل هسته‌ای، دو خانواده به شکل گسسته و سه خانواده به شکل گسترده زندگی می‌کنند. ۳۰ کودک نیز در زیر سن مدرسه یا پیش دبستانی بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، واحد مددکاری اجتماعی صدای یارا با شماره‌های ۸۸۵۰۱۴۱۴،‌۸۸۵۰۱۱۱۵،۸۸۵۳۱۱۰۹،۸۱۵۳۱۱۱۳، (با کد شهری ۰۲۱) هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر پاسخگوی سوالات و مشکلات نوجوانان و خانواده‌ها در راستای کمک رسانی به کودکان و نوجوانان است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات