کد خبر: 15998 | تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰:۵۳ - سه شنبه ۸ خرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

اطلس وضعیت زنان و خانواده به تفکیک استان ها تهیه شد

ایرنا- معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: اطلس وضعیت زنان و خانواده با هدف شناسایی آسیب های اجتماعی، به تفکیک استان های مختلف کشور تهیه شده است.

اطهره نژادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: آمار موجود در اطلس وضعیت زنان و خانواده کشور که بر اساس سرشماری سال 1390 در سال های 1392 و 1393 آماده شده بود، در سال 1395 به روزرسانی شد؛ به طوری که اکنون این آمار به تفکیک استان ها و به صورت کامل تر نسبت به اطلس قبلی در دسترس است.
وی با بیان اینکه درحال حاضر اطلس زنان و خانواده در مرحله نقشه سازی قرار دارد، افزود: گزارش های مربوط به وضعیت این حوزه تهیه شده است که در صورت نهایی شدن، روی پورتال معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای بهره برداری قرار می گیرد.


نژادی ادامه داد: در اطلس زنان و خانواده موضوعات و آسیب های اجتماعی حوزه زنان ازجمله فرار دختران از منزل، خودسوزی زنان، اقدام به خودکشی و آسیب هایی همچون اعتیاد در میان بانوان و تعداد افراد دستگیر شده در این زمینه، وجود دارد که به تفکیک آمارهای محرمانه که از دستگاه های مختلف دریافت شده، در این اطلس آمده است.
معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: اطلاعات جمع آوری شده به غیر از اطلاعات محرمانه تا جایی که امکان انتشار داشته باشند، در پورتال معاونت منتشر خواهند شد و از اطلاعاتی که به لحاظ محرمانه بودن اجازه انتشار آنها را نداریم، در برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها استفاده خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: اکنون اطلس زنان و خانواده به صورت تهیه گزارش های اجتماعی وضعیت زنان و خانواده در کشور (در کل کشور و به تفکیک استان ها) آماده است اما نقشه سازی آن که معنای واقعی اطلس است، در دست اقدام بوده، هنوز انجام نشده است.
در مجموع نیمی از جمعیت 81 میلیون نفری ایران را زنان تشکیل می دهند که به گفته برخی کارشناسان، آسیب هایی همچون اعتیاد در میان آنها رو به افزایش است تا جایی که کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی معتقدند برخی از این آسیب ها به سمت زنانه شدن پیش می رود.
به همین منظور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از چند سال گذشته با هدف شناسایی، پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی البته با همکاری دستگاه های متولی، اطلس وضعیت زنان و خانواده را در دستورکار قرار داده است تا از این طریق آسیب های اجتماعی شناسایی و در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی ها نیز از آنها استفاده شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات