کد خبر: 16134 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۱:۲۱ - یکشنبه ۱۴ مرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

دیپلماسی اجتماعی ایران در اندونزی/ خدمات مددکاری اجتماعی ایران به روز و قابل انتقال است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برخی از دیپلماسی های ما در ارتباطات اجتماعی با دیگر کشورها است ولی امروزه باید با کشورهای آسیایی و آفریقایی دیپلماسی اجتماعی و اقتصادی خود را گسترش دهیم.

 به گزارش خبرگزاری فارس، علی ربیعی در دیدار با وزیر توانمندسازی زنان و کودکان اندونزی گفت: تلاش های امریکا برای انزوای ایران بیهوده است چرا که امریکا خود منزوی ترین کشور جهان است.

وی تصریح کرد : وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در حوزه اجتماعی با کشورهای دوست همکاری می کند و علاوه برتبادل تجربه وانتقال دانش، برنامه های عملیاتی مشترکی را نیز دنبال می کند.

ربیعی ادامه داد : همچنین در حوزه بنگاه های کوچک و متوسط می توانیم برنامه های مشترکی  با کشور اندونزی داشته باشیم.

وزیرتعاون، کار ورفاه اجتماعی اشاره کرد : وزیرتوانمند سازی زنان وکودکان اندونزی درسفر به کشورمان تفاهم نامه ای با معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده ، در زمینه  توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان امضا کرده است و وزارت رفاه به منظور عملیاتی شدن این تفاهم نامه همکاری های همه جانبه ای انجام می دهد.

ربیعی در این نشست  به اقدامات مشترکی که در دوکشور می توان انجام داد اشاره کرد و گفت : ما می توانیم تجارب خود را در سازمان بهزیستی کشور ، مسائل اجتماعی درحوزه خانواده ، توانمند سازی درحوزه زنان ، کودکان ، معلولان و …دراختیار اندونزی قراردهیم .

یوحنایمبسه، وزیر توانمند سازی زنان وکودکان اندونزی نیز دراین نشست ، اقدامات انجام شده درمراکز مشاوره سازمان بهزیستی کشورمان را در حوزه پیشگیری از خشونت علیه زنان ، کودکان و سالمندان به منظور مددکاری اجتماعی و جمع آوری داده ها منطبق بر علم روز توصیف کرد و خواستار انتقال دانش بهزیستی به اندونزی شد.

وی چگونگی فعالیت وزارت توانمند سازی زنان و کودکان اندونزی را تشریح کرد و  برای برقراری ارتباط حوزه های مرتبط این کشور با با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابراز تمایل کرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات