کد خبر: 16198 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶:۳۶ - دوشنبه ۵ شهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

لزوم نگاه علمی و مسئولانه به مسائل اجتماعی

رئیس پلیس پایتخت: با اقدامات اجتماعی می‌توان در تغییر رفتار‌های نادرست و غلط و همچنین کاهش پدیده‌های ناهنجار اجتماعی موثرتر ظاهر شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سردار “حسین رحیمی” در بازدید از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع کارکنان این معاونت، اظهارداشت: باید با برنامه ریزی، هدف گذاری دقیق و متناسب با نیاز های جامعه در راستای کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی گام برداریم.

وی با اشاره به اهمیت تقویت و گسترش مراکز مشاوره و مددکاری، خطاب به کارکنان معاونت اجتماعی فاتب ، بیان کرد : به هر میزان که در مراکز مشاوره فعال تر و پویا تر عمل شود، میزان ارجاع پرونده ها به مراکز قضائی کاهش یافته و با روش های غیر کیفری از طریق صلح و سازش، پرونده های انتظامی و قضائی را حل و فصل کنیم بطور حتم در کاهش اطاله دادرسی و کاستن از حجم کارهای پلیس دراین حوزه نقش قابل ملاحظه ای را ایفا می کنیم.

سردار رحیمی با اشاره به اهمیت آموزش همگانی و لزوم تربیت اساتید مجرب در این زمینه، خاطرنشان کرد : لازم است نیازسنجی های دقیقی در مناطق مختلف تهران صورت بگیرد و متناسب با جرایم و آسیب های هر منطقه برنامه ریزی مناسب در حوزه آموزش همگانی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه مراکز مشاوره و مددکاری از اهمیت و تاثیر بالایی برخوردار هستند، افزود: هرچه کار آمدی مراکز مشاوره و مددکاری افزایش یابد به همان میزان جرایم و آسیب های اجتماعی سیر کاهشی پیدا خواهد کرد.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اینکه اطلاع رسانی از جمله بخش های راهبردی هر سازمانی محسوب می شود، گفت: لازم است در حوزه اطلاع رسانی با تعامل خوب و مناسب با خبرنگاران به گونه ای عمل شود که تلاش های صورت گرفته در حوزه های مختلف انتظامی و ترافیکی به خوبی منعکس شود.

رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر اهمیت مرکز مطالعات و برآوردهای اجتماعی تصریح کرد: با مطالعه و بررسی میزان دقیق و علمی جرایم ،آسیب ها، معضلات و ناهنجاری های اجتماعی بهتر می توان به حل و فصل این گونه مسائل و موضوعات پرداخت.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات