کد خبر: 16435 | تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶:۰۸ - پنجشنبه ۹ آبا ۱۳۹۸ | بدون نظر | |

حمایت مددکاران اجتماعی از تظاهرات در لبنان، شیلی و هنگ کنگ

مددکاران اجتماعی در لبنان از تظاهراتی که در سراسر کشور {لبنان} در حال انجام است حمایت و از آن استقبال می کنند. این راهپیمایی های اعترض آمیز به بهانه وضع مالیات بر تماس های صوتی واتس اپ (یکی از شبکه های اجتماعی فراگیردر سراسرجهان) آغاز شد و خیلی زود و با افزایش شمار تظاهرکنندگان، اعتراضات به سمت مسائل مهمتر مانند فساد حکومت، مدیریت ضعیف اقتصادی و خدمات عمومی بی کیفیت گسترش یافت.

وبسایت فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی (IFSW) به نقل از می مفرج بونادر رئیس انجمن مددکاران اجتماعی لبنان، نوشته است:

“آنچه طی روزهای گذشته در کشور ما در حال انجام است رویدادی بسیار بزرگ است. برای ما که در خط مقدم و در مواجهه با سختی ها و مصائب همشهریانمان هستیم و سختی ها و ناامیدی هایی که به عنوان یک شهروند با آن مواجهیم {را می بینیم}، این راهپیمایی ها غیرخشن و اعتراض آمیز، امید های بسیاری را برای آینده ایجاد کرده است. آگاهی شهروندان لبنانی است که این اقدام برای تغییر را هدایت می کند”

سیلوانا مارتینز، رئیس فدراسیون و روری تروئل  دبیرکل این سازمان در بیانیه مشترکی اعلام کرده اند که ” اقدام صلح آمیز و اعتراض  مددکاران اجتماعی در راستای دفاع از دمکراسی و حقوق بشر پیشینیه ای طولانی در تاریخ این حرفه دارد. فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی از اعتراض عمومی که اثرگذاری اش در کشورهای مختلف (اکوادور) نیز مشاهده شده است خوشنود است. اکنون مددکاران اجتماعی در سراسر جهان به صورت منسجم در کنار همکارانشان در لبنان، شیلی، هنگ کنگ و هر جایی که مردم از حقوقشان برای خدمات رفاهی، حق آزادی، حق حیات عزتمندانه دفاع می کنند ایستاده اند. ما حمایت کامل خود را از آنها اعلام می کنیم.”

فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی، پیش از این نیز از مددکاران اجتماعی که در راهپیمایی های هنگ کنگ و فلسطین شرکت کرده بودند حمایت کرده بود و انجمن مددکاران اجتماعی اسرائیل را به دلیل آنکه به اندازه کافی به خشونت علیه مردم توسط اسرائیل موضع گیری نکرده بود تحریم کرده بود.

وبسایت تخصصی مددکاران اجتماعی ایران

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات