کد خبر: 16453 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱:۳۳ - پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ | بدون نظر | |

آمادگی حوزه علمیه برای ارائه خدمات مددکاری اسلامی

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به خدمات صورت گرفته توسط کمیته امداد در حوزه فرهنگی گفت: این اقدامات به خوبی در حال اجرا است اما انتظار است این فعالیت ها به قدری توسعه یابد که مددجویان سربازان سلامت فرهنگی جامعه شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «آیت ‌الله علیرضا اعرافی» امروز (چهارشنبه٢٨ آذر) در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر اجرای عدالت گفت: این موضوع در کشور باید بیش از همه چیز مد نظر قرار گیرد و باید به ابعاد مختلف آن توجه داشته باشیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان داشت: کمیته امداد در اجرای عدالت عمومی باید پیشگام باشد و وظیفه ما نیز به عنوان حوزه و روحانیت این است که در خدمت کمیته امداد و خیرین بوده تا در راستای عدالت کارها دنبال شود.

وی تاکید کرد: هویت ما که حوزوی است اقتضا می کند که در کنار خیرین و کمیته امداد باشیم تا بتوانیم به نیازمندان و فقرا کمک کرده و در راستای رفع مشکلات آنها گام برداریم.

آیت الله اعرافی به برنامه پنج ساله حوزه اشاره کرد و گفت: سال آینده نخستین سال اجرای برنامه است و تلاش خواهیم کرد تا ارتباط لازم را با مجموعه‌ های مختلف برقرار کنیم.

وی گفت: باید آسیب های اجتماعی برطرف شود و مجموعه های مختلف در این راستا وظیفه دارند، موضوع خانواده باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته و حوزه های علمیه نیز آماده هستند تا در طرح مددکاری اسلامی در همه شهرها با کمیته امداد مشارکت داشته باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به خدمات صورت گرفته توسط کمیته امداد در حوزه فرهنگی گفت: این اقدامات به خوبی در حال اجرا است اما انتظار است این فعالیت ها به قدری توسعه یابد که مددجویان سربازان سلامت فرهنگی جامعه شوند.

آیت الله اعرافی گفت: در استان قم کمیته امداد خدمات خوبی را ارائه می دهد که باید این برنامه ها در کشور کشور به عنوان الگو اجرایی شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات