کد خبر: 16555 | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲:۱۹ - چهارشنبه ۱۵ مرد ۱۳۹۹ | بدون نظر | |

تاثیر گذارترین زنان جهان در تاریخ مددکاری اجتماعی(قسمت دوم)

(Jeannette Rankin (1880-1973)

4-جینت رانکین 

Jeannette Rankin (1880-1973)

جینت رانکین که فارغ التحصیل دانشگاه کلمبیاست ، نخستین زنی بود که در انتخابات کنگره ایالات متحده انتخاب شد. علاوه بر این ، وی طرفدار حق رأی زنان و صلح پایدار مادام العمر بود. اولین اقدام وی به عنوان نماینده مجلس ، معرفی اصلاحیه حق رأی در صحن مجلس بود. که حدود یک سال بعد تصویب شد. او همچنین تنها عضو کنگره بود که علیه ادامه یافتن جنگ های جهانی اول و دوم رای داد..

Edith Abbott (1876-1957)

5. ادیث ابوت (1876-1957)

Edith Abbott (1876-1957)

یک بومی نبراسکا با مدرک کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی و دکترای اقتصاد ، که در دانشگاه شیکاگو و دانشکده اقتصاد لندن تحصیل کرد، ادیت ابوت بخش اعظم مسئولیت علمی خود را به عنوان رئیس دانشکده مدیریت خدمات اجتماعی در دانشگاه شیکاگو گذراند. وی در سال 1935 در دوران تصدی خود  در دانشگاه شیکاگو ، به نوشتن قانون تأمین اجتماعی کمک کرد و بازنگری خدمات اجتماعی کمک کرد و ژورنالی از دانشگاه شیکاگو را به انتشار “تحقیقات بنیادی در مورد فشار اجتماعی و سیاست های رفاه اجتماعی” اختصاص داد. او همچنین به عنوان مشاور هری هاپکینز ، یکی از مشاوران رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت ، خدمت کرد و بعداً به عنوان رئیس انجمن دانشکده های مددکاری اجتماعی و کنفرانس ملی مددکاری اجتماعی خدمت کرد..

Harriett Rinaldo (1906-1981)

6-هریت رینالدو (1906-1981)

(Harriett Rinaldo 1906-1981)

یکی دیگر از پیشگامان استاندارد سازی حرفه مددکاری اجتماعی ، هریت رینالدو است که روش های رتبه بندی و استخدام و استانداردهای شعصی بالایی را برای خدمات اجتماعی مدیریت ملی ایجاد کرده است. این استانداردها سپس توسط دولت فدرال به تصویب رسید. رینالدو به عنوان یک گردشگر مشتاق ، از تمامی ایالت ایالات متحده بازدید کرده و به بیش از 50 کشور جهان سفر کرده است..

(Grace Coyle (1892-1962)

7. گریس کویل (1962-1892)

گریس کویل مشهورترین چهره در توسعه و تعمیم مددکاری گروهی به عنوان یک روش مددکاری  اجتماعی به شمار می رود. برخی از تأثیرگذارترین آثار وی شامل فرایند اجتماعی در گروههای سازمان یافته (1930) ، تجربیات گروهی و ارزشهای دموکراتیک (1947) و علوم اجتماعی در آموزش حرفه ای مددکاران اجتماعی (1958) و … است….

8-فرانسیس فلدمن (1913-2008)

فرانسیس فلدمن استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و پیشگام کار اجتماعی ، در دهه 1970 یک مطالعه مقدماتی را انجام داد که نشان داد بیماران سرطانی با تبعیض در محیط کار روبرو هستند. تحقیقات او اولین شواهد سیستماتیک را ارائه داد مبنی بر اینکه کارفرمایان و همکاران اغلب شرایط سخت و حتی غیرقانونی را به بازماندگان سرطان تحمیل می کنند. به گفته انجمن ملی مددکاران اجتماعی ، چندین ایالت پس از مطالعات متعدد ، قانون اشتغال منصفانه را اصلاح کردند. بیش از 50 سال ، فلدمن معانی اجتماعی و روانشناختی کار و زندگی را بررسی کرد. تحقیقات اصلی وی در مورد تأثیر استرس مسائل مالی بر خانواده ها باعث شد یک شبکه ملی خدمات مشاوره اعتباری غیرانتفاعی که همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد، تشکیل یابد. او همچنین اولین مرکز سراسری مشاوره تحت عنوان USC  را تأسیس کرد .

 Barbara Mikulski (1936- )

9. باربارا میکولسکی (1936-)

باربارا میکولسکی (1936-) سناتور میکولسکی نخستین زن دموکرات بود که در مجلس نمایندگان آمریکا و سنا در آمریکا خدمت کرد ، و اولین زنی بود که در انتخابات ایالتی در مریلند پیروز شد و طولانی ترین زن خدمتگذار در تاریخ کنگره آمریکا محسوب می شود. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه مریلند کار خود را به عنوان مددکار اجتماعی آغاز کرد. او با کودکان در معرض خطر در بالتیمور همکاری داشت .میکولسکی به طور غیر رسمی به عنوان “رئیس زنان سنای آمریکا” شناخته می شود و مسلماً یکی از بانفوذترین زنان کشور است.

قسمت اول در لینک زیر:

http://www.a-sasw.com/p/15437

تاثیر گذارترین زنان جهان در تاریخ مددکاری اجتماعی(قسمت اول)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات