کد خبر: 16646 | تاریخ انتشار: ۲۳:۲۳:۴۳ - یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

بیانیه مجموعه سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران

ابتدا از مسئولیت پذیری، تعصب حرفه ای و دغدغه های بحق اساتید، دانشجویان، همکاران و انجمن های صنفی مددکاری اجتماعی و دانشجویی ، در ارتباط با موضوع پیش آمده برای حرفه مددکاری اجتماعی، تشکر و قدردانی می نماییم.
طبیعتا وقتی عنوان تربیت نوشته می شود معنی ساده آن این است که می‌خواهند از این افراد برای فعالیت مددکاری اجتماعی استفاده کنند. این در حالی است که مددکاری اجتماعی یک رشته و یک حرفه دانشگاهی و آکادمیک است که در حال حاضر از مقطع کاردانی تا دکتری در دانشگاه های مختلف دانشجو تربیت می‌کند و به دنبال فرصت های اشتغال در حوزه تخصص خودشان هم هستند.
انتظار می‌رود همه نهادها و سازمان ها به جایگاه همه رشته های تحصیلی و تخصص آنها احترام بگذارند و اجازه داده شود که هر متخصص کار خود را انجام دهد.
قطعا ورود افراد غیر مرتبط و متخصص در هر رشته ای از جمله مددکاری اجتماعی که موضوع جدیدی نیست، آسیب جبران ناپذیری به کیان این حرفه وارد می‌ سازد.
از همه رسانه ها، تشکلها و انجمن مددکاران اجتماعی ایران و انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران و گروه های آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه‌های متولی، همچنین انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه ها انتظار و تقاضا داریم به اقدامات پیشگیرانه خود در ارتباط با تربیت غیر حرفه ای افراد با عنوان مددکار اجتماعی توسط سازمان تبلیغات اسلامی و موارد مشابه ادامه بدهند.
در پایان ضمن اعلام حمایت و همبستگی با حرکات و انتقادات دانشجویی و صنفی در ارتباط با موضوع مذکور، امیدواریم که با یاری ، همدلی و اتحاد بتوانیم مدافع راستین حرفه مظلوم مددکاری اجتماعی بوده و با پشت سر گذاشتن موانع و دشواریها، شاهد توسعه و شکوفایی کمی و کیفی این حرفه مظلوم شویم.
انشالا
پایگاه اطلاع رسانی مجموعه وب سایت تخصصی
مددکاری اجتماعی ایران

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات