کد خبر: 16650 | تاریخ انتشار: ۲۳:۲۸:۵۱ - یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱ نظر | |

نامه سرگشاده به رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی تهران

نامه سرگشاده به رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی تهران

“به نام آنکه جان را فکرت آموخت”
با سلام و احترام ، آگهی مربوط به تربیت مددکار اجتماعی توسط سازمان تبلیغات اسلامی تهران موجب تاسف و تالم توام با نگرانی از مخدوش شدن اصول و معیارهای علمی و تخصصی گردید . در حال حاضر مددکاری اجتماعی به عنوان یک رشته در دانشگاه های معتبر جهان با شاخه های متنوع فوق تخصصی مطرح بوده و در کشور ما نیز دانشگاه علامه طباطبایی با قدمت ۶۳ ساله ، تربیت متولیان و کارگزاران این حوزه را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی عهده دار می باشد . تاثراینجانب به عنوان معلمی که بیش از ۵۰ سال در این عرصه خدمت گذار جامعه علمی و حرفه‌ای کشور بوده است ، زمانی تشدید شد که با سرفصل های گسترده مواجه شدم که در سه جلسه آموخته می‌شود !! “مددکاری اجتماعی” یک عنوان کاملاً تخصصی بوده و لازمه کسب حداقل صلاحیت برای ورود به آن ، گذراندن دوره چهارساله کارشناسی می باشد ضمن اینکه برای کسب مهارت بیشتر ، گرایش های مختلف برای گروه های خاص نیز در مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می‌شود با این اوصاف چگونه می توان در سه جلسه ، آن هم با سرفصل های باورنکردنی ، مددکار اجتماعی تربیت کرد . اینجانب به جهت حساسیت موضوع و مخدوش شدن اعتبار و شأن این حرفه خطیر ، سایت سازمان تبلیغات اسلامی را بررسی کردم ولی موفق به کشف ارتباط بین تربیت مدد کار اجتماعی توسط ان سازمان و وظایف و اهداف عالیه سازمان نشدم .
سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه خطیر تبلیغ اسلام ناب را عهده دار است تا با برنامه‌های مختلف ، از دین گریزی جوان‌ها پیشگیری کرده و با فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار ، زمینه تقویت ایمان و باور شهروندان را فراهم سازد . متاسفانه جامعه مظلوم مددکاری اجتماعی کشورمان در کسوت خدمتگذاران بی مدعا ، پشتیبانی برای حمایت ندارند و علیرغم تلاش‌های ۱۳ سال گذشته ، هنوز قانون نظام مددکاری اجتماعی مصوب نشده است که اگر چنین نظامی وجود داشت نیازی به ورود امثال بنده به این ماجرا نبود همانگونه که نظام پزشکی ، نظام روانشناسی و و سایر نظام های تخصصی ، اجازه چنین دوره‌هایی را برای تربیت روانشناس و …… نمی‌دهند درخواست و انتظار از مسئولین محترم سازمان تبلیغات اسلامی تهران این است که نسبت به این موضوع و رفع سوء تفاهم و دلجویی از جامعه خدوم مددکاری اجتماعی کشورمان اقدام شایسته و هوشمندانه خود را مبذول دارند و از خدشه دار شدن جایگاه علمی و تخصصی مددکاری اجتماعی جلوگیری کنند .
توفیق مسئولین محترم آن نهاد فخیمه را در رسالت سنگینی که بر عهده دارند از درگاه ایزد یکتا مسئلت دارم
محمد زاهدی اصل
استاد مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
۲۶ آذرماه ۱۴۰۰

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " نامه سرگشاده به رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی تهران " ارسال شده است.

  1. m گفت:

    آقای دکتر خودتون هم خوب میدونید با وجود شما مددکاری زیر نظر هیچ نظامی نمی رود و مکررا جنابعالی با ادغام مددکاری با نظام مشاوره و روانشناسی مخالفت کردین که شما مدیون فارغ التحصیلان مددکاران هستین. امیدواریم اساتید دیگر این کا را انجام دهند

ارسال نظر


آخرین موضوعات