کد خبر: 16729 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰:۰۵ - جمعه ۶ اسف ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

اطلاعیه اداره بهزیستی شهرستان بوکان

بسمه تعالی

همشهریان محترم، خیرخواه و فرهیخته شهرستان بوکان

سلام و درود خدا برشما

اداره بهزیستی شهرستان بوکان در راستای ارائه خدمات ویژه و مورد نیاز مددجویان و توانخواهان تحت پوشش خود، در نظر دارد نسبت به صدور مجوز به افراد متقاضی موسسات خیریه و جذب افراد خیرخواه شهرمان با نیت و اهداف ذیل اقدام نماید.

لذا از مردم فرهیخته و خیرخواه و هوشمند شهرستان بوکان که متقاضی فعالیت در این امر می باشند خواهشمند است که درخواست کتبی خود را تا آخر اسفند ماه سال جاری به اداره بهزیستی شهرستان بوکان تحویل نمایند.

1- کمک به تامین هزینه های درمان و بازتوانی، در مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد (معتادین) و خانواده های نیازمند و معتادین متجاهر و بی خانمان.

2- فراهم ساختن زمینه و بستراشتغال معتادین پاک شده و ایجاد کارگاه‌های اشتغال برای آنها.

3- جلب و ساماندهی زمین، منزل و مغازه های موقوفه و…. با نیات خاص در راستای استفاده خانواده های فاقد مسکن و شغل به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت.

4 – کمک به بازپرداخت اقساط مددجویان و توانخواهان نیازمند که بنا به دلایلی قادر به پرداخت اقساط مسکن و یا اشتغال خود نیستند.

5- کمک هزینه و تهیه ی غذا برای خانواده هایی که قادر به طباخی و آشپزی نباشند (به دلیل کهولت سن و یا معلولیت جسمی).

6- کمک به تامین داروهای مورد استفاده مددجویان و توانخواهان که دارای بیماری صعب العلاج و طولانی مدت هستند.

7- جذب مشارکت نقدی در خرید زمین و ساخت مسکن برای توانخواهان و نیازمندان تحت پوشش.

8- جلب مشارکت های مردمی در راستای تامین مصالح ساختمانی مورد نیاز مددجویان و نیازمندان تحت پوشش از قبیل گچ، سیمان، آجرو…..

9- جلب مشارکت های مردمی در راستای تامین هزینه های نگهداری معلولین و سالمندان و بیماران روانی مزمن و….. همچنین افراد مجهول الهویه و نیازمند ساکن در مراکز نگهداری تحت نظر بهزیستی.

10-اقدام برای تاسیس مراکز هیات امنایی روزانه و شبانه از جمله نگهداری و توانبخشی معلولین و مددجویان، ایجادخانه های امن و سایر مراکز مورد نیاز شهرستان و استان.

11- شناسایی و ساماندهی خیرین فعال در زمینه خدمات حرفه ای(پزشکی، داروسازی ، دندان پزشکی ، وکالت ، معماری، طراحی و مهندسی عمران و… )

12-شناسایی و ساماندهی خیرین فعال در زمینه خدمات مشاوره ای (ازدواج، روانشناختی، روانپزشکی، برنامه ریزی شغلی و تحصیلی و….. ).

13-شناسایی و ساماندهی خیرین فعال در زمینه خدمات حمل و نقل(کامیون، اتوبوس، تاکسی و…).

14-شناسایی و ساماندهی خیرین فعال در زمینه خدمات (آشپزی، آرایشگری، پرستاری، باشگاههای ورزشی، بنگاه املاک، خیاطی و دوزندگی ، کارگاه های قالی بافی ، عکاسی و فیلمبرداری، نانوایی، فروشگاه های مواد غذایی، و….. ).

15-شناسایی و ساماندهی خیرین فعال در زمینه خدمات رستوران و اقامتی( از قبیل هتل و مهمانپذیر و ….).

16-شناسایی و ساماندهی خیرین فعال در زمینه خدمات تعمیر و نگهداری(لوله کشی ، سیم کشی ، تعمیر لوازم خانگی ، تجهیزات و لوازم خودرو ، دوچرخه، پوشاک فروشی ، لوازم خانگی ، نوشت‌افزار و….).

درنهایت از شما مردم شریف بوکان خواستاریم که در نشر این آگهی و یا ارایه مشاوره درباره‌ی هرآنچه که درنهایت به نفع مردم نیازمند می دانید، کوتاهی نکرده و دراین حرکت معنوی سهیم باشید.

روابط عمومی بهزیستی شهرستان بوکان
اسفند ۱۴۰۰

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات